Exprezident policajného zboru Gašpar a ďalší obvinení v kauze Očistec ostávajú vo väzbe

0
12

3.9.2021 (Webnoviny.sk) – Väzba piatich bývalých policajných funkcionárov obvinených v kauze Očistec sa bude posudzovať podľa pôvodných ustanovení trestného poriadku. Informovala o tom televízia Joj na svojom webovom portáli noviny.sk.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici rozhodoval o právnej otázke, či je ich väzba posudzovaná podľa starého zákona alebo podľa novely, ktorá skracuje dĺžku trvania väzby.

Exprezident policajného zboru Tibor Gašpar, Róbert Krajmer, Peter Hraško, Marian Zetocha a Milan Mihálik naďalej zostávajú vo väzbe. Sudca tak nevyhovel ani žiadosti o prepustenie z väzby Krajmerovi. Toto rozhodnutie však ešte nie je právoplatné a o prípadných sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd SR.

„Sudca rozhodol, že väzba sa bude posudzovať podľa pôvodných ustanovení trestného poriadku,“ uviedol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Michal Šúrek.

Viac k témam: kauza Očistec, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Exprezident policajného zboru Gašpar a ďalší obvinení v kauze Očistec ostávajú vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.