Enterprise Investors predávajú spoločnosť Noriel

S podobným označením

Hlivák už nechce byť šéfom Úradu pre verejné obstarávanie, kandidovať preto nebude

Hlivákovi uplynie päťročné funkčné obdobie na čele úradu v polovici septembra.

Herečka Anne Heche zomrela, odpojili ju od prístrojov

Herečka 5. augusta nabúrala autom vo veľkej rýchlosti do domu v oblasti Mar Vista.

27.7.2022 (Webnoviny.sk) – Polish Enterprise Fund VII, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), predal spoločnosť Noriel, rumunskú jednotku v maloobchodnom predaji hračiek, stolných hier a výrobkov pre deti. Spoločnosť kúpila skupina Sunman Group, turecký líder v predaji, distribúcii a výrobe hračiek, ktorá podniká pod obchodnými značkami Sunman a Toyzz. Hodnota transakcie nebola zverejnená.

Enterprise Investors kúpili Noriel v roku 2016 za nezverejnenú čiastku. V tom čase rodinná firma podporovaná finančným investorom prevádzkovala sieť 47 obchodov. V rámci transakcie poskytli Enterprise Investors 2 milióny eur na financovanie ďalšieho rozvoja spoločnosti Noriel.

V súčasnosti je Noriel zdravou a silnou spoločnosťou s viacerými predajnými kanálmi a 88 modernými obchodmi rozmiestnenými po celom Rumunsku. Noriel patrí medzi top značky na rumunskom hračkárskom trhu – obchod s komplexným sortimentom pre deti a ich rodičov. Spoločnosť ponúka najširší výber hračiek, hier a iných produktov pre bábätká v celom Rumunsku. Jej rýchlorastúci, škálovateľný e-shop s ešte širšou ponukou produktov a vysoko efektívnym expedičným procesom je výbornou platformou pre vstup na nové trhy, čoho dôkazom je nedávna expanzia do Bulharska. Výhodou spoločnosti Noriel voči lokálnej konkurencii sú aj moderné CRM systémy a vernostné programy. Silnú pozíciu spoločnosti na trhu potvrdzuje aj solídny rast predaja – v roku 2022 Noriel očakáva historicky najvyššie tržby v hodnote 312 miliónov lei.

“Sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou spoločnosti Noriel na jej ceste k rozvoju plnohodnotného predajného formátu v oblasti maloobchodu a e-commerce, ktorý poskytuje ten najlepší zážitok z nakupovania. V súčasnosti je Noriel jediným hráčom v Rumunsku so skutočným multi-kanálovým servisom, maximalizujúcim synergie z online a offline prostredia,” hovorí Dariusz Pietrzak, viceprezident Enterprise Investors, ktorý je za investíciu zodpovedný. “Noriel bude v budúcnosti benefitovať z posunu v preferenciách zákazníkov smerom k inovatívnym, zábavným a edukačným produktom vďaka svojmu silnému vývoju produktov a jedinečným nákupným schopnostiam,” dodal.

O private equity investorovi Enterprise Investors

Enterprise Investors je jednou z najväčších spoločností spravujúcich fondy private equity v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 mld. eur. Tieto fondy doteraz investovali 2,2 mld. eur do 151 spoločností z rôznych odvetví a ukončili 136 investícií v objeme 4,2 mld. eur. Noriel bol siedmou investíciou Enterprise Investors v Rumunsku. Enterprise Investors naďalej aktívne vyhľadáva nové akvizičné príležitosti na rumunskom trhu v rámci širokého spektra odvetví. Viac informácií na www.ei.com.pl/sk/.

Informačný servis

Viac k témam: Maloobchod, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Enterprise Investors predávajú spoločnosť Noriel © SITA Všetky práva vyhradené.

Odporúčame

Prezident Jun Sok-jol ponúkol KĽDR ekonomické výhody, krajina sa však musí vzdať jadrových zbraní

Ak Severná Kórea zastaví svoj program vývoja jadrových zbraní a úprimne sa zaviaže procesu denuklearizácie, Soul podľa prezidenta zareaguje obrovskými ekonomickými odmenami.

Hlivák už nechce byť šéfom Úradu pre verejné obstarávanie, kandidovať preto nebude

Hlivákovi uplynie päťročné funkčné obdobie na čele úradu v polovici septembra.

Herečka Anne Heche zomrela, odpojili ju od prístrojov

Herečka 5. augusta nabúrala autom vo veľkej rýchlosti do domu v oblasti Mar Vista.

Odporúčané články