Do boja s koronavírusom sa zapoja aj vojaci. Matovič, Krajčí a Naď budú mať tlačovku (naživo)

0
6

9.10.2020 (Webnoviny.sk) – Do boja s koronakrízou sa zapoja aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky (OS SR). Na mimoriadnom rokovaní to v piatok schválila vláda.

Viac o téme: Koronavírus

Materiál, ktorý na rokovanie kabinetu predložil minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), navrhuje posilniť regionálne úrady verejného zdravotníctva a podporiť vybrané zdravotnícke zariadenia vyčlenením do 1 500 profesionálnych vojakov. Tí by mali organizačne a administratívne podporovať zdravotníctvo do 31. decembra 2020.

„Nepriaznivý vývoj krízovej situácie súvisiacej so šírením ochorenia COVID-19 na území Slovenskej republiky si vyžaduje zapojenie príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky aj na podporu v oblasti zdravotníctva,“ uvádza sa okrem iného v návrhu na použitie armády.

Premiér Igor Matovič, minister zdravotníctva Marek Krajčí aj šéf rezortu obrany Jaroslav Naď budú mať po 10.00 tlačovú konferenciu, ktorú vám ponúkneme naživo.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, minister obrany SR, minister zdravotníctva SR, premiér Slovenskej republiky, vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Do boja s koronavírusom sa zapoja aj vojaci. Matovič, Krajčí a Naď budú mať tlačovku (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.