Disciplinárne pojednávanie so sudcom zaoberajúcim sa zmenkami Kočnera odročili, dôvodom sú námietky zaujatosti

S podobným označením

Hlivák už nechce byť šéfom Úradu pre verejné obstarávanie, kandidovať preto nebude

Hlivákovi uplynie päťročné funkčné obdobie na čele úradu v polovici septembra.

Herečka Anne Heche zomrela, odpojili ju od prístrojov

Herečka 5. augusta nabúrala autom vo veľkej rýchlosti do domu v oblasti Mar Vista.

3.8.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší správny súd SR v stredu odročil disciplinárne pojednávanie voči sudcovi Okresného súdu Bratislava V Michalovi Sobolovskému. Dôvodom je, že sa musí vysporiadať s námietkami zaujatosti voči dvom členom senátu.

Pozastavený výkon funkcie

Sudca, ktorý mimo iného rozhodoval v spore o vyplatenie miliónových zmeniek medzi Marianom Kočnerom a spoločnosťou Markíza Slovakia, čelí viacerým disciplinárnym návrhom vrátane návrhu na zbavenie funkcie sudcu. Dôvodom sú podľa predsedníčky Okresného súdu Bratislava V Anny Križákovej prieťahy v konaní. Momentálne má Sobolovský dočasne pozastavený výkon funkcie.

Sudcovská rada Okresného súdu Bratislava V žiadala ešte začiatkom roka 2020 vtedajšieho ministra spravodlivosti Gábora Gála, aby konal v prípade sudcu Michala Sobolovského. Konkrétne od ministra požadovali, aby v prípade Sobolovského podal návrh na dočasné pozastavenie jeho funkcie. Návrhu nakoniec v júni 2020 vyhovel disciplinárny senát Súdnej rady SR.

Kritika spôsobu prerozdeľovania spisov 

Sobolovský 30. januára 2020 verejne vystúpil v súvislosti s prípadom zmeniek televízie Markíza a žiadal odchod vedenia Okresného súdu Bratislava V. Podľa neho totiž niekto zo súdu vyniesol informáciu Marianovi Kočnerovi o tom, že pre originál zmeniek si príde polícia. Ešte pred vyšetrovateľmi ich však zo súdu vyzdvihol advokát Kočnera Andrej Šabík. Sobolovský tiež kritizoval spôsob prerozdeľovania spisov na súde.

Rada okresného súdu argumentovala pri návrhu na dočasné pozastavenie výkonu funkcie Sobolovskému prieťahmi v rozhodovaní či komunikáciou Kočnera cez aplikáciu Threema. Sobolovského v nej pritom spomínali pod označením „slimák“, nie však v súvislosti s ovplyvňovaním rozhodovania.

Michal Sobolovský je sudcom Okresného súdu Bratislava V a pojednával civilný spor o zmenkách televízie Markíza medzi spoločnosťou Správa a inkaso zmeniek Mariana Kočnera, Pavlom Ruskom a spoločnosťou Markíza Slovakia. Vo veci však nerozhodol, kým sa nezačalo viesť trestné konanie.

Viac k témam: disciplinárne pojednávanie, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Disciplinárne pojednávanie so sudcom zaoberajúcim sa zmenkami Kočnera odročili, dôvodom sú námietky zaujatosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Odporúčame

Prezident Jun Sok-jol ponúkol KĽDR ekonomické výhody, krajina sa však musí vzdať jadrových zbraní

Ak Severná Kórea zastaví svoj program vývoja jadrových zbraní a úprimne sa zaviaže procesu denuklearizácie, Soul podľa prezidenta zareaguje obrovskými ekonomickými odmenami.

Hlivák už nechce byť šéfom Úradu pre verejné obstarávanie, kandidovať preto nebude

Hlivákovi uplynie päťročné funkčné obdobie na čele úradu v polovici septembra.

Herečka Anne Heche zomrela, odpojili ju od prístrojov

Herečka 5. augusta nabúrala autom vo veľkej rýchlosti do domu v oblasti Mar Vista.

Odporúčané články