COVID-19 sa objavil aj v domove sociálnych služieb, nakazený klient zostal v karanténe

0
27

8.9.2020 (Webnoviny.sk) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) eviduje dva nové prípady nákazy koronavírusom vo svojich zariadeniach. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman. “Pozitívny test na koronavírus má jeden žiak Tanečného konzervatória a jeden klient Domova sociálnych služieb Gaudeamus na Mokrohájskej,” uviedla hovorkyňa.

Pozitívny aj zamestnanec

V pondelok BSK oznámil pozitívny výsledok testu aj u jedného zo zamestnancov BSK. Kraj na túto situáciu reagoval bezodkladným spustením série testov a opatrení, pozitívne testovaný zamestnanec ostal v karanténe.

“Na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej na Gorazdovej 20, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, bol dnes u jedného žiaka prvého ročníka potvrdený pozitívny test na koronavírus,” informuje kraj a dodáva, že Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave rozhodol, že žiaci triedy, ktorú žiak navštevoval, zostanú doma a postupne ich budú testovať.

“BSK škole operatívne zabezpečí dezinfekčné prostriedky na vydenzifikovanie celej budovy. Všetci ostatní žiaci, učitelia, ako i ďalší zamestnanci pokračujú v normálnom režime a vyučovací proces prebieha podľa plánu,” doplnil kraj.

Zákaz návštev v interiéri

Pozitívne testovaný bol aj jeden klient župného zariadenia sociálnych služieb Gaudeamus – zariadenie komunitnej rehabilitácie.

“Klient je izolovaný na izbe. Identifikovali sa klienti aj zamestnanci, ktorí s ním boli v kontakte, a testovali sa rýchlotestami, ktoré ukázali negatívny výsledok,” informuje BSK a dodáva, že okamžite zakázali návštevy v interiéri a zamestnanci, ktorým to povinnosti dovoľujú, pracujú z domu.

Viac o téme: Koronavírus

“BSK zabezpečil pre zariadenie osobné ochranné pracovné pomôcky, ako sú štíty, okuliare, obleky, rýchlotesty, respirátory či dezinfekciu. Zároveň sa vykoná hĺbková dezinfekcia priestorov germicídnymi žiaričmi a jedáleň bude vydezinfikovaná vydymovaním,” uzavrel kraj. Ambulantná forma sociálnej služby poskytovaná zariadením je dočasne pozastavená.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – COVID-19 sa objavil aj v domove sociálnych služieb, nakazený klient zostal v karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.