CBG ako vianočný darček? Tu je návod, ako vybrať ten správny

0
70

18.11.2021 (Webnoviny.sk) – Aj keď sa CBG čím ďalej, tým viac dostáva medzi ľudí, ešte stále existujú takí, ktorí jeho skvelé účinky nevyskúšali na vlastnej koži. A, veru, prichádzajú o veľa. Čo takto vašich blízkych zoznámiť s kanabigerolom práve na Vianoce? Aby sme vám však výber toho správneho CBG produktu uľahčili, pripravili sme si pre vás krátky návod ako na to.

Krok 1: Ujasnite si dôvody

V prvom rade by ste si mali ozrejmiť, komu chcete CBG produkt darovať a z akého dôvodu. Má niekto vo vašom okolí kožné problémy? Venuje extra pozornosť starostlivosti o svoje zuby? Alebo len hľadá univerzálny prírodný zázrak, ktorý hodí jeho telo do rovnováhy?

Aj keď benefity CBG sú rôzne, stále je to látka, ktorej väčšina účinkov je v štádiu testovania. Ak teda chcete CBG darovať blízkemu kvôli zdravotným problémom, určite sa najprv poraďte s lekárom alebo si naštudujte dôveryhodnú štúdiu, ktorá konkrétny účinok potvrdí.

Krok 2: Vyberte vhodnú formu

Kanabigerol sa na trhu najčastejšie objavuje vo forme CBG oleja. Väčšinou ho ľudia užívajú vnútorne, no skvele poslúži napríklad aj na starostlivosť o zuby a ďasná. Dokáže totiž bojovať s baktériami, ktoré spôsobujú zubný plak, kaz alebo nepríjemný zápach. Ak teda máte vo svojom okolí niekoho, kto si na ústnej hygiene naozaj potrpí, CBG olej ho pod vianočným stromčekom určite poteší.

Ďalším zaujímavým CBG produktom je konopná masť. Tá je väčšinou tvorená vazelínovým základom, ktorý je doplnený o kanabigerol. Skvele sa vysporiada napríklad so suchými miestami na koži, ekzémami, akné či rôznymi kožnými problémami. Vaši blízki však môžu CBG Konopnú masť využiť napríklad aj na zmyselnú či uvoľnujúcu masáž.

Krok 3: Skontrolujte množstvo účinnej látky

Pri výbere CBG produktu si vždy odsledujte aj jeho zloženie. Niektoré z nich totiž obsahujú naozaj nepatrné množstvo tejto účinnej látky, čo znamená, že jej benefity vôbec nepocítite a v podstate zaplatíte za obyčajný olej alebo masť. Čím vyššia gramáž CBG, tým silnejšie účinky produkt má.

Napríklad značka ZEEN by Roal ponúka konopné oleje s obsahom 500, 1000 a dokonca aj 2000 miligramov CBG a ich konopné masti obsahujú 90 alebo 180 miligramov tejto látky. Ak ten, koho sa chystáte obdarovať, ešte nikdy predtým CBG neskúšal, siahnite radšej po produkte s nižším množstvom miligramov. Niektorí ľudia môžu byť na kanabigerol citlivejší, takže menej je pre začiatočníkov niekedy viac.

Krok 4: Overte si pôvod

Nie je CBG ako CBG. Okrem spomínanej gramáže si vždy overte, z akého konope kanabigerol vlastne pochádza. Vaša rodina či priatelia určite ocenia, keď im vyberiete CBG produkt, ktorý bol získaný z konope vypestovanom na Slovensku, a to bez použitia pesticídov či herbicídov. Tomu sa hovorí ozajstná kvalita. Kto takéto CBG oleje a konopné masti ponúka? No predsa ZEEN by Roal!

Krok 5: Pridané látky sú plus

Konopné CBG produkty však nemusia obsahovať len kanabigerol. Ak k nim výrobca pridá ďalšie látky, dokáže tak produkt povýšiť na úplne novú úroveň. V prípade CBG olejov od ZEEN by Roal tak môžete rátať aj s pridaným koenzýmom Q10 a MCT olejom, ktorí sú taktiež skvelými bojovníkmi proti baktériám v ústach.

V prípade, že by ste chceli niekoho na Vianoce prekvapiť CBG Konopnou masťou, tak siahnite po ZEEN verzii s bambuckým maslom, ktoré je známe svojimi hydratačnými a zjemňujúcimi účinkami na pokožku.

Vianoce sa už čochvíľa blížia! Máte už nakúpené všetky darčeky? Ak nie, tak siahnite po CBG zázrakoch od značky ZEEN by Roal! Tieto prémiové konopné produkty nájdete exkluzívne v predajniach DM drogerie markt alebo priamo na stránkach ZEEN WORLD.

Informačný servis