Bývalý šéf SIS na súde so sťažnosťou neuspel, väzba pre obvinených z akcie Babylon je odôvodnená

0
14

18.12.2020 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR (NS SR) zamietol sťažnosti Ľubomíra A., Františka P. a Mareka T. voči ich vzatiu do väzby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Na piatkovom neverejnom zasadnutí o tom rozhodol senát 2T, ktorý sťažnosti obvinených proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o ich vzatí do väzby zamietol ako nedôvodné. Senát to odôvodnil tým, že kolúzne a preventívne dôvody väzby, tak ako ich špecifikoval ŠTS, sú u všetkých troch obvinených dané.

Obvinení boli zadržaní v rámci policajnej akcie Babylon, ktorá prebehla v utorok 15. decembra. Medzi piatimi zadržanými bol bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Ľubomír A. a advokát František P. Vyšetrovateľ mal voči nim vzniesť obvinenie pre pokračovací obzvlášť závažný zločin vydierania v súbehu s obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Marek T. je obvinený pre trestný čin podplácania.

Viac k témam: akcia „Babylon“
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý šéf SIS na súde so sťažnosťou neuspel, väzba pre obvinených z akcie Babylon je odôvodnená © SITA Všetky práva vyhradené.