Bývalý ochranár Rizman končí ako poradca, dôvody odchodu nesúvisia so Šeligovým pôsobením vo funkcii

0
13

31.3.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý ochranár Juraj Rizman končí ako porada podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu (Za ľudí). Oznámil to vo svojom profile na sociálnej sieti s tým, že odchádza na vlastnú žiadosť. Dôvodov je podľa Rizmana viac, nemajú však nič spoločné so Šeligovým pôsobením vo funkcii.

„Dnešok je môj posledný deň vo funkcii poradcu podpredsedu Národnej rady SR Juraja Šeligu. Robiť pre kamaráta a zároveň podpredsedu parlamentu bola pre mňa česť a dvojnásobný záväzok – nesklamať priateľa a zároveň nezlyhať v službe štátu a jednému z ústavných činiteľov,” uviedol Rizman. Dodal, že si váži Šeligovo priateľstvo, ako aj jeho ľudskosť, pracovitosť a neuveriteľné nasadenie.

Environmentalista a dlhoročný predstaviteľ organizácie Greenpeace v SR Juraj Rizman sa v minulosti podieľal na viacerých ochranárskych kampaniach, napríklad proti plánovanej ťažbe zlata a uránu či za prijatie zákona o starých environmentálnych záťažiach. V roku 2017 bol ocenený cenou „Top hovorca roka“ – za komunikáciu občianskej kampane na podporu zrušenia Mečiarových amnestií. Pôsobil aj ako porada prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: odchod z funkcie, poradca
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý ochranár Rizman končí ako poradca, dôvody odchodu nesúvisia so Šeligovým pôsobením vo funkcii © SITA Všetky práva vyhradené.