Brocková vyzdvihla úspešné projekty, ktoré realizovalo Slovensko s Agentúrou USA na Balkáne

0
13

15.7.2021 (Webnoviny.sk) – Štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková vyzdvihla úspešné projekty, ktoré Slovensko v spolupráci s Agentúrou USA pre medzinárodný rozvoj (USAID) realizovalo v Moldavsku, Severnom Macedónsku a Srbsku.

Brocková tak urobila počas štvrtkového stretnutia s Margot Ellisovou, zástupkyňou administrátorky USAID, ktorá je vo štvrtok na návšteve Slovenska pri príležitosti otvorenia siete mládeže EDYN (European Democracy Youth Network). V tlačovej správe o tom informovalo komunikačné oddelenie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Slovensko môže ponúknuť expertízu a vlastné skúsenosti z tranzície a budovania demokratickej občianskej spoločnosti, z ktorých bude profitovať mládež v našich partnerských krajinách,“ uviedla štátna tajomníčka. Dodala, že Slovensko pripravuje už teraz s americkou stranou konkrétne rozvojové projekty.

Štátna tajomníčka uviedla, že SR sa hlási k principiálnym hodnotám demokracie, ľudských práv a slobody médií, ktoré presadzuje aj na medzinárodných fórach. Prítomnosť kancelárie EDYN v Bratislave preto posilní doterajšiu spoluprácu SR a USAID a napomôže „k väčšej angažovanosti v hodnotových otázkach“.

„EDYN predstavuje unikátny projekt v oblasti posilňovania demokracie a právneho štátu prostredníctvom mládeže. Som veľmi rada, že USA si vybrali za sídlo centrály projektu práve Bratislavu,“ uzavrela Brocková.

Viac k témam: stretnutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Brocková vyzdvihla úspešné projekty, ktoré realizovalo Slovensko s Agentúrou USA na Balkáne © SITA Všetky práva vyhradené.