Bratislavská vodárenská spoločnosť podáva trestné oznámenie, žiada prešetriť revízne správy

0
15

25.5.2021 (Webnoviny.sk) – Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) podáva trestné oznámenie, prešetriť chce revízne správy na vyhradené zariadenia. V tlačovej správe o tom informoval hovorca spoločnosti Peter Podstupka.

„BVS podala na Okresnú prokuratúru v Bratislave trestné oznámenie vo veci výkonu revíznych činností na technické zariadenia BVS v rozmedzí rokov 2017 až 2019,” uviedol hovorca a dodal, že spoločnosť má podozrenie, že tieto činnosti neboli v tom čase vykonávané správne a v predpísanom rozsahu, čo mohlo ohroziť zdravie a bezpečnosť zamestnancov a majetok BVS.

Zlyhanie zariadení ovplyvňuje ďalšiu prevádzku

Zlyhanie týchto zariadení môže mať podľa hovorcu navyše vplyv aj na samotnú prevádzku BVS, teda dodávku pitnej vody a čistenie odpadových vôd. Spoločnosť už informovala o tom, že predchádzajúci dodávateľ vystavil v júni roku 2018 napríklad kladnú revíznu správu aj na neexistujúci bleskozvod alebo vystavil revízne správy bez uvedenia príslušných meraní, ktoré mali byť vykonané.

„V roku 2020 sme riešili haváriu na jednom z našich vodojemov, ktorú spôsobilo zlyhanie technického zariadenia s čerstvou revíznou správou. Preto sme zmenili dodávateľa revíznych správ, ktorý identifikoval viacero problémov na našich technických zariadeniach, a tie teraz postupne odstraňujeme,“ vysvetlil generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

Preveriť treba stovky zariadení

Revízne správy na vyhradené zariadenia musí BVS robiť v zmysle zákona. Ide o pravidelné prehliadky, predovšetkým elektrických, plynových a tlakových zariadení, ktoré majú potvrdiť ich prevádzkyschopný stav.

„V BVS je takto potrebné pravidelne preveriť stovky zariadení na objektoch naprieč celým regiónom, kde spoločnosť pôsobí. Pomocou kvalitne vykonaných revíznych správ majú zamestnanci istotu, že zariadenia, s ktorými denne pracujú, sú bezpečné a môžu sa spoľahnúť na ich funkčnosť,” skonštatoval Podstupka.

BVS v tomto roku vypísala aj súťaž na nového dodávateľa revíznych správ na obdobie troch rokov. „Od uzavretia zmlúv na dlhšie obdobie si BVS sľubuje lepšie ceny ako pri jednoročných zmluvách, a tiež lepšiu kvalitu služieb,” uzavrel.

Viac k témam: revízna kontrola, trestné oznámenie, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavská vodárenská spoločnosť podáva trestné oznámenie, žiada prešetriť revízne správy © SITA Všetky práva vyhradené.