Ako aplikovať krém na opaľovanie? 5 rád, ako na to!

0
630
mlada zena ktora si kremuje tvar

Krémy s SPF, alebo opaľovacie krémy, sú mimoriadne efektívnou zbraňou proti škodlivým účinkom nebezpečného slnečného žiarenia. Avšak, musíme ich vedieť adekvátne používať. Ako by mala vyzerať ideálna rutina nanášania opaľovacích krémov?

Na čase záleží

Opaľovací krém nanášajte minimálne 20 až 30 minút predtým, ako sa chystáte von na dlhší čas ako 30 minút. Keďže slnečné žiarenie je kvôli ozónovej diere každým rokom agresívnejšie, odporúčame natrieť sa opaľovacím krémom kedykoľvek, keď vychádzate von.

Natierať by ste sa mali približne každé dve hodiny, ktoré strávite na vonku, či už je to na slnku alebo v tieni. V prípade, že ste hákliví na slnko, pokojne sa natrite aj častejšie. Nenechajte sa pomýliť označením „all day“. Žiaden opaľovací krém rozhodne nemá schopnosť ochrániť vás počas celého dňa, preto je potrebné ho opakovane nanášať.

mlada zena si na tvar nanasa krem

Nezabudnite na skryté miesta

SPF je nutné natierať sa všade na odkrytej pokožke tela. Dokonca aj na ušiach, perách či spodnej strane rúk. Mimoriadne dôležitá je starostlivosť o našu tvár! Keďže ide o jedinú celoročne viditeľnú časť našej postavy, rozhodne nechceme, aby v dôsledku našej nedbanlivosti predčasne zostarla alebo sa na nej začali objavovať pigmentové škvrny, hyperpigmentácie a iné znaky starnutia.

Spýtajte sa na radu odborníka

Nešetrite na kréme

Existuje množstvo spôsobov, ako šetriť. Rozhodne by to však nemal byť váš opaľovací krém. Preto nešetrite a aplikujte na vašu tvár a telo poriadnu vrstvu krému. Ak kvantitu krému neviete odhadnúť, riaďte sa jedným jednoduchým pravidlom – jeden poldecák opaľovacieho krému, teda približne 45 ml, postačí ako základná protekcia celého tela.

starsia zena si kremuje tvar

Opaľovací krém a make-up

Nenechajte sa pomýliť marketingovými rečičkami o SPF vo vašej dekoratívnej kozmetike. Prevencia je vždy lepšia ako samotná liečba. A je jedno, či ide o pokožku, závislosť alebo vážnu chorobu.

Ak teda otáľate s natieraním opaľovacieho krému, kým dorazíte na pláž, môže byť už neskoro! Preto sa radšej natrite hneď pred tým, ako budete odchádzať z domu. Každopádne, SPF by malo byť posledným krokom vašej rannej rutiny starostlivosti o pleť, čiže prvým krokom pred samotným make-upom.

Spýtajte sa na radu odborníka