Americký finančník Jeffrey Epstein sa súdu za sexuálne zločiny nedožil, spáchal samovraždu

0
26

10.8.2019 (Webnoviny.sk) – Americký finančník Jeffrey Epstein, ktorého v júli zatkli v súvislosti s obvineniami zo zneužívania neplnoletých dievčat a iných sexuálnych zločinov, spáchal vo väzení samovraždu. V sobotu ho našli mŕtveho v jeho väzenskej cele na Manhattane.

Epsteina, ktorý patril do najvyšších poschodí americkej smotánky a udržiaval tesné zväzky s osobnosťami svetovej politiky aj šoubiznisu, súdili prvýkrát už v roku 2008, kedy sa priznal k zneužívaniu neplnoletého dievčaťa a dostal za to 18-mesačný trest odňatia slobody, z ktorých si nakoniec odkrútil len 13.

Opätovne ho zatkli pred dvoma týždňami a obvinili ho z ďalších sexuálnych zločinov, za ktoré mohol dostať až 45 rokov. Epstein tentoraz tvrdil, že je nevinný.

Finančník mal byť podľa obvinení súčasťou gangu zaoberajúceho sa prostitúciou a mal celebritám, ktoré pozýval do svojho luxusného sídla v New Yorku, ponúkať “služby” prostitútok, vrátane neplnoletých.

Viac k témam: samovražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Americký finančník Jeffrey Epstein sa súdu za sexuálne zločiny nedožil, spáchal samovraždu © SITA Všetky práva vyhradené.

Bol článok užitočný?