Alena Zs. vypovedala v Národnej kriminálnej agentúre, obvinenia označila za absurdné

0
102

15.8.2019 (Webnoviny.sk) – Alena Zs., ktorá čelí obvineniam v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, ako aj prípravy vraždy dvoch prokurátorov a advokáta Daniela Lipšica, vypovedala vo štvrtok na pobočke Národnej kriminálnej agentúry v Nitre vo veci obvinenia z nedovoleného ozbrojovania.

Obvinenia označila za absurdné

“Klientka poprela vinu,” povedal pre médiá po skončení výsluchu jej právny zástupca Ján Neszméry s tým, že obvinenie označila za absurdné.

Policajti ešte v júli obvinili trojicu obvinenú v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka, konkrétne Tomáša Sz., Alenu Zs. a Zoltána A. z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Spolu s väzobne stíhanou trojicou obvinili tiež Adama H. a Dávida Sz.

Momentálne sú v prípade vraždy Jána Kuciaka obvinení piati ľudia, konkrétne Tomáš Sz., Miroslav M., Zoltán A., Alena Zs. a podnikateľ Marian K.

Vražda Kuciaka

Tomu je pripisovaná úloha objednávateľa. Štvorica Tomáš Sz., Miroslav M., Zoltán A. a Alena Zs. sú obvinení tiež z prípravy likvidácie prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica.

Dvojica Tomáš Sz. a Miroslav M. je takisto obvinená z vraždy podnikateľa Petra Molnára z Kolárova z roku 2016. Alena Zs. zase figuruje v prípade vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka z roku 2010.

Viac k témam: vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Alena Zs. vypovedala v Národnej kriminálnej agentúre, obvinenia označila za absurdné © SITA Všetky práva vyhradené.