5 krokov k dokonalej pleti počas leta

0
496
ženy si nanáša krém na tvár,

Krém nestačí. Počas celého roka je vaša pleť vystavená rôznemu počasiu a vonkajším vplyvom, ktoré jej môžu škodiť. Preto by ste sa o ňu mali starať po celý čas, no v letných mesiacoch podstatne viac, na čo mnoho žien zabúda.

Krok č.1: Čistenie

Tým,  že je vaša pleť po celý deň vystavená slnku, sa viac potí a mastí. Najdôležitejšie je teda ju správne vyčistiť. K tomu, aby bola čistá, používajte aj správne prípravky pre taký typ pleti, akú máte. Použiť môžete rôzne odmasťujúce prípravky, micelárne vody alebo kozmetiku s hydratačnými schopnosťami. Avšak nezabúdajte, že dokonalé čistenie večer nestačí. Svoju pleť by ste mali vyčistiť aj každé ráno, ešte predtým, než sa začnete líčiť.

zeny si umyva tvár, cistenie pleti

Krok č. 2: Hydratácia

Ak ste už v predošlom kroku nepoužili žiadnu kozmetiku s hydratačnými účinkami, teraz je ten správny čas, použiť ich. Tým, že denne pijete dostatok vody, pomáhate svojej pleti a celému telu zvnútra, avšak svojej pokožke by ste mali dopomôcť aj z vonku. Na hydratáciu môžete použiť rôzne hydratačné séra alebo krémy. Pôsobením slnka vaša pleť starne a vysúša sa, preto, ak použijete kozmetiku s SPF faktorom, o to lepšie. Predídete tak starnutiu, vysúšaniu a tvorbe pigmentových škvŕn.

Krok č. 3: Make-up

V lete by ste mali niekoľko krokov pri make-upe vynechať. Je potrebné, aby vaša pokožka dýchala. Preto zvoľte len klasický púder a rozjasňujúci bronzer, ktorý vašu pokožku rozjasní. Budete určite vyzerať sviežo, prirodzenejšie a vaša pleť sa vám poďakuje. Ale ak si potrebujete nejaký make-up dať, zvoľte skôr ľahší krémový make-up s ochranným faktorom. Tým, že sa vaša pleť opaľuje aj cez make-up, nezabudnite tomu prispôsobiť jeho odtieň.

zeny sa líčí, make up

Krok č. 4: Osvieženie

Základom je určite pitie dostatočného množstva tekutín, ktoré prospieva aj vašej pokožke, vlasom a celému telu. Avšak osviežovať sa môžete aj termálnou vodou v spreji, ktorá je veľmi osviežujúca, príjemná a vašu pokožku upokojí.

Krok č. 5: Ošetrenie

Chemickým peelingom by ste sa mali počas leta vyhnúť. Tým, že sa pri ňom vaša pleť hĺbkovo čistí, ostáva ako keby nechránená. A preto sa môžu na nej skôr zachytiť nečistoty z potu a mohli by sa vytvoriť pigmentové škvrny alebo akné. Napriek tomu, by ste svoju pleť vyčistiť mali, a to peelingom s jemnými čiastočkami alebo hydratačným ošetrením. Tým pomôžete svojej pleti až o 75 %.

Spýtajte sa na radu odborníka

zeny si nanáša sérum na tvár

Správnou kombináciou všetkých týchto krokov docielite, že vaša pleť bude žiarivejšia, zdravšia, mladšia a krajšia.