Trávenie voľného času pred televíziou či tabletom sa odrazilo na pohybových zručnostiach detí, tie čoraz častejšie nevedia narábať s loptou

S podobným označením

Schneider Electric s ocenením „Microsoft Partner of the Year“

Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie energetického manažmentu a automatizácie, dnes oznámila, že získala ocenenie Energy & Sustainability 2022 Microsoft Partner of the Year.

Samit v Madride priniesol zásadné rozhodnutie o východnej hranici NATO, za daný návrh bolo aj Slovensko

Slovensko investuje minimálne dve percentá hrubého domáceho produktu do obrany.

Mimoriadna zmena GVD 2021/2022 posilní dopravu v Hlohovci

5 osobných vlakov, ktoré národný dopravca zaviedol z dôvodu rekonštrukcie mosta v Hlohovci, posilní dopravu aj počas letných prázdnin.

Extrémne horúčavy atakovali Európu, rekordy padali od polárneho kruhu až po sever Afriky

Na nórskom polostrove Banak v stredu namerali 32,5 stupňa Celzia, pričom tamojší júnový priemer je 13 stupňov.

22.5.2022 (Webnoviny.sk) – Pozeraniu televízie sa venuje viac ako polovica rodičov. Často sa jej venuje 57 percent rodičov a občas 30 percent. Ide o najčastejšiu zo všetkých aktivít. Vyplýva to z prieskumu Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP), ktorý vypracovala spoločnosť 2muse.

Obľúbené ničnerobenie

Zapojilo sa do neho 617 rodičov detí vo veku šesť – 18 rokov. Ako uviedla manažérka oddelenia komunikácie VšZP Eva Peterová, z aktívneho trávenia voľného času sú najobľúbenejšie výlety a pobyt v prírode, ktorým sa často venuje 43 percent a občas 42 percent rodičov.

Peterová podotkla, že takmer 60 percent detí sa v súčasnosti hýbe menej ako pred pandémiou. Navyše, žiadnemu krúžku sa nevenuje až 21 percent mladých do 18 rokov.

Medzi ďalšie aktivity, ktoré rodičia robia často alebo občas patrí voľnočasové používanie počítača či tabletu (dohromady 80 percent), čítanie (76 percent) či oddych, relax či ničnerobenie (73 percent).

Pohyb je vhodný pre každého

Takmer 30 percent rodičov sa venuje často športovaniu, občas 40 a viac ako 30 percent zriedkavo alebo nikdy. Prezidentka Asociácie športovej psychológie Michala Bednáriková podotkla, že pokiaľ sa rodič hýbe a má aktívny životný štýl, dieťa sa pridá. Pre dieťa je to podľa psychologičky prirodzené najmä do veku desať rokov.

„Šport možno nie je pre každé dieťa, ale pohyb áno,“ konštatovala. Zároveň dodala, že na deficit pohybu u malých detí čoraz častejšie upozorňujú aj tréneri, keďže je v súčasnosti bežné, že sedemročné dieťa nevie chytiť a hodiť loptu.

Bednáriková rodičom odporúča, aby pre deti už v predškolskom veku vyhľadali všeobecnú športovú prípravu. Vníma, že šport má mnoho benefitov pre dieťa.

„Môže ho naučiť disciplíne, pravidelnosti, trpezlivosti, uvedomeniu si, že veci, ktoré za to stoja, nemám hneď a musím pre ich dosiahnutie niečo spraviť. Učí udržiavať vzťahy, komunikovať s ľuďmi, vychováva vodcovské typy,“ vymenovala. Šport považuje za školu hodnôt a záleží podľa nej od dospelých, k akým hodnotám dieťa smerujú.

Viac k témam: Deti v pohybe, Prieskum, Športovanie, voľný čas
Zdroj: Webnoviny.sk – Trávenie voľného času pred televíziou či tabletom sa odrazilo na pohybových zručnostiach detí, tie čoraz častejšie nevedia narábať s loptou © SITA Všetky práva vyhradené.

Odporúčame

Príčiny bolesti v ústach môžu byť rôzne. Rozhodne ich však nepodceňujte

Bolesti v ústach vedia byť nepríjemné. A keďže máme občas pocit akoby nás bolel doslova každý centimeter našich úst, príčina na prvý pohľad nemusí byť jasná.

Dôkladná starostlivosť o pooperačné rany pacienta

Hoci je priebeh hojenia rán u všetkých pacientov rovnaký, rýchlosť hojenia rán je u každého individuálna. Pooperačné rany sú od iných rán odlišné, a to z dôvodu nevyhnutného...

Slovensko by mohlo s Gréckom prehĺbiť spoluprácu v oblastiach obrany, vzdelávania či kultúry

Minister zahraničných vecí ocenil prebiehajúci dialóg medzi Gréckom a Tureckom, ktorý je predpokladom zmiernenia napätia v Stredomorí.

Zázračný čierny minerál a tradičná ruská medicína – Šungit

V tomto článku by som Vám chcel predstaviť jeden z klenotov ruskej medicíny- šungit. Povieme si niečo o jeho účinkoch a o produktoch, ktoré sa...

15 tipov, ako bojovať so stresom, úzkosťou či zlým spánkom

Stres, úzkosť, či nekvalitný spánok- problémy, ktoré trápia mnohých z nás. Môže za to zlá životospráva, napäté prostredie, vyťaženosť a ďalšie aspekty s ktorými...

Odporúčané články