Pošta v období pandémie? Poradíme vám, ako na to!

0
599
ako poslat postu pocas koronavirusu

Koronavírus sem, koronavírus tam. Kde sú však naozaj užitočné informácie, ktoré nám efektívne poradia to, ako prežiť vo svete plnom vírusových nástrah? Naposledy sme písali o tom, ako nakupovať tak, aby ste boli v maximálnom bezpečí. Aktuálne sa budeme venovať celkom podobnej téme, a síce, o tom, ako ísť na poštu bez toho, aby ste sa nakazili. Toto je 5 našich rád, ako na to!

Je to nevyhnutné?

Poznáte to, prevencia je lepšia ako samotná liečba. Okrem našich 8 rád pred koronavírusom, by ste sa preto pred každou vychádzkou z domu medzi tých zopár odvážlivcov mali samých seba spýtať, či je návšteva pošty (alebo iného obchodu) naozaj nevyhnutnou. Ak nie, radšej ostaňte doma. A ak áno, v tom prípade, rozhodne čítajte ďalej.

Rúško aj naďalej povinné

Najnovšie nariadenie vlády hovorí o tom, kedy a kde by ste mali nosiť rúško. Ak sa teda pošta nenachádza 20 m od akéhokoľvek človeka, čo sedí asi tak presne na 0 slovenských pôšt, majte na sebe ochranné rúško. Aké charakteristiky by malo spĺňať? A ako sa o neho adekvátne starať tak, aby bolo maximálne účinné? Prečítajte si v našom predošlom článku o dezinfekcii rúška.

jendorazove lekarske rusko

Poistite sa rukavicami

Ďalším povinným módnym doplnkom našich súčasných outfitov sú ochranné rukavice. Akonáhle vychádzate z domu s vedomím, že prídete do kontaktu s iným človekom, nasaďte si ochranné rukavice. Avšak, pozor na ich skladanie a v žiadnom prípade sa nedotýkajte znehodnotenej časti rukavíc!

Zoberte si pero!

Áno, presne tak. Vec, ktorú najčastejšie použijete na pošte vy sami a minimálne niekoľko státisíc iných ľudí, je pero. Ak preto chcete byť maximálne opatrní, radšej sa poistite a zoberte si vlastné, ktoré ste chytili len vy alebo zopár vašich rodinných príslušníkov. Ak ste na neho zabudli, platí predošlý bod – nezabudnite na ochranné rukavice!

dvaja muzi si podavaju ruky v rukaviciach

Kuriér to urobí za vás

Pokiaľ návšteva pošty nie je nevyhnutná a môžete vašu zásielku či balík poslať inak, využite služby ktorejkoľvek z kuriérskych spoločností. Na Slovensku ich máme neúrekom a aj kuriéri musia z niečo žiť. Miesto niekoľkých ľudí tak stretnete iba jediného – samotného kuriéra, u ktorého máte istotu, že využíva všetky ochranné opatrenia, teda nosí ochranné rúško a rukavice.

Spozorovali ste niekoľko dní po nákupe niektoré z príznakov koronavírusu? Urýchlene TELEFONICKY kontaktuje vášho obvodného lekára a RIAĎTE SA POKYNMI Ministerstva udravotníctva Slovenskej republiky!