Zdravé a krásne opálenie? Skúste tieto potraviny!

0
812
opalenie-zdrava-strava-vitaminy-zena

Túžite po krásnom bronzovom opálení, no bojíte sa slnka? Okrem našich tipov na to, ako dosiahnuť zdravé opálenie a čomu sa vyhýbať, prinášame aj niekoľko zdravých potravín, vďaka ktorým bude vaše telo krásne bronzové a pokožka zdravá!

Mrkva

Ak ste doteraz nekomzumovali veľa mrkvy, tak to zmeňte. Určite ste už počuli, že práve mrkva je zdrojom veľkého množstva vitamínov, ktoré vašej pokožke dodávajú krásny hnedastý nádych. Navyše, je to potravina vďačná na obmenu jedla! Či už si z nej spravíte chutné týždenné raňajky s jablkom, orechami a medom alebo mrkvový perkelt, nikdy nestratí zo svojej dávky vitamínov.

Paradajky

Podobne ako mrkva, aj paradajky v sebe obsahujú množstvo pigmentu, ktorý vašej pokožke zaručí opálenie  hodné hollywoodskej hviezdy z červeného koberca. Avšak, tieto dve potraviny nie sú jediné. Sladké zemiaky, cantaloupe a marhule sú taktiež bohaté na karotenoidy zlepšujúce farbu pokožky a poskytujú mnohé zdravotné výhody, teda vitamíny a minerály.

Spýtajte sa na radu odborníka

Zelenina

Vedeli ste, že žiarivo krásnu pokožku vám vie zaručiť aj špenát, kapusta či brokolica? Presne tak! Táto zelená strava sa zaručene postará o to, aby ste zažiarili na každej letnej párty.

Olivový olej

Hoci olivový olej neobsahuje žiadne karotenoidy, antioxidanty a omega-3, dodá vašej pokožke zdravý vzhľad. Jeho najväčším benefitom je ten, že dokonale hydratuje vašu pokožku. Dodáva jej prirodzenú vlhkosť pre zdravší vzhľad.

Voda

Asi nikomu netreba pripomínať dôležitosť pitia čistej vody. O to viac, ak sa teploty vonku šplhajú do závratných čísel a na každom mieste je sparno. Okrem toho, hydratácia pokožky zvnútra je najdôležitejšia pre jej dokonalý vzhľad. Hydratuje, detoxikuje a navracia pokožke pružnosť!

Ešte pred letnou dovolenkou by ste mali zdokonaliť svoju pokožku do najväčšej možnej miery, aby ste na pláži doslova žiarili. Dajte zbohom všetkým nedostatkom, ako hnedým pigmentovým škvrnám alebo kŕčovým žilám! A nezabúdajte, že zdravý životný štýl obmedzuje vznik mnohých civilizačných chorôb, napr. vzniku Alzheimerovej choroby.