Ako by mala vyzerať vaša večerná starostlivosť o pleť?

0
732
mlada zena si nanasa na tvar krem

Dúfam, že nechodíte spať s make-upom. Základom večernej starostlivosti o pleť je totiž odlíčenie pleti. Bez výnimky! Takže, v prípade, že nosíte make-up, a zároveň sa chránite aj krémom s ochranným faktorom, základom je dvojfázové odlíčenie pleti. Ako by však mala vyzerať vaša večerná skincare? Na konci článku vám ponúkame skrátený zoznam, ako by mala vyzerať večerná starostlivosť o pleť.

Double cleansing

Ak ste vášniví beauty nerdovia, iste ste tento termín aspoň raz v živote počuli. Pre tých, ktorí nevedia, ide o dvojité čistenie pleti. Najmä vtedy, ak zvyknete nosiť make-up. Mnoho produktov dekoratívnej kozmetiky je vytvorených na to, aby v priebehu dňa vydržali niekoľko hodín a nezačali sa po hodine či dvoch rozpadávať. Aj preto ich nie je možné zotrieť iba pôsobením čistej vody. Väčšina z nich obsahuje olej, ktorý sa s vodou v žiadnom prípade nespája.

Melting (roztopenie make-upu)

Prvým krokom je preto odlíčenie pleti pomocou micelárnej vody. Mnohí však nevedia, že tá sa zo zásady umýva vodou, pretože nie je vyrobená na to, aby pôsobila na pleti, ale iba roztopila vrstvu make-upu. Samozrejme, nemusí to byť iba micelárna voda. Make-up dokáže rozpustiť aj olejový odlíčovač alebo iný produkt. Základom je nedrhnúť pokožku, pretože tak by ste na nej len vytvorili zbytočné vrásky. Jemne masírovať alebo pridržať tampón s produktom na tvári a očiach.

pletove serum pre nocnu skincare rutinu v lupenoch ruzi

Cleansing (čistenie pleti)

Podobne, ako je to v rannej rutine, aj večerná si vyžaduje dôkladné čistenie pleti. Ideálnom je neparfumované mlieko, emulzia, olej alebo čistiaci gél, ktorý jemne vmasírujete do pokožky a očistíte ju.

Peeling

Tento typ produktu nemusí nevyhnutne obsahovať výťažky z exotických rastlín, o ktorých ste nikdy predtým nepočuli. Úplne postačí aj čistenie obyčajným jemným froté uteráčikom. Nezabúdajte na to, že pokožku po použití micelárnej vody a iných čistiacich produktoch je nutné po použití opláchnuť čistou vodou!

Kyseliny

Nasleduje použitie peelingových kyselín. Avšak, tu platí pravidlo „turn and learn“, teda okrem ingrediencií si skontrolujte aj to, ako často by ste ich mali používať. Niektoré je možné aplikovať každý deň, iné silnejšie iba raz za týždeň. Tie totiž prispievajú k vyrovnaniu hyperpigmentácie, odstraňujú jazvy po akné, vyhladzujú pleť,  zanechávajú ju krásnu, žiarivú a mladistvo krásnu.

Spýtajte sa na radu odborníka

maska v rukach zeny nocna skincare rutina

Vrásky

Nasleduje ošetrenie a prevencia proti vráskam v podobe vitamínu A a/alebo retinolu, ktorý je na vrásky hádam najúčinnejší. Ak máte citlivú pokožku, nemusíte využívať len klasické produkty. Vynikajúci protivráskový efekt, no omnoho menší účinok, majú prírodné retinoly, ako šípkový olej alebo bakuchiol.

Hydratačný krém

Samozrejme, po všetkých týchto krokoch môžete pokojne použiť aj nejaké hydratačné sérum s kyselinou hyalurónovou. No a na samotný záver sme si nechali, ako inak, obyčajný hydratačný krém. Malým hackom je jeho zmiešanie s vaším obľúbeným olejčekom pre ešte výživnejšiu a komplexnejšiu hydratáciu. Ak ich však chcete použiť nezávisle od seba a nemiešať ich, tak postupnosť je paradoxne nasledovná: najprv olejová konzistencia a na úplný koniec krém. A nezabúdajte ani na krk a dekolt J

Ako by teda mala vyzerať vaša večerná skincare?

Samozrejme, že vyššie spomenuté kroky sú len základom. Pokojne môžete mnohé z týchto vecí obmeniť alebo úplne vypustiť. Základom je odlíčenie a vyčistenie pleti a následná hydratácia. Podľa potreby taktiež môžete pridať aj akúkoľvek doplnkovú starostlivosť o pleť, napríklad v podobe masky. Postupnosť nočnej skincare je nasledovná:

  1. Micelárna voda
  2. Cleanser/olej (čistiaci produkt roztápajúci make-up)
  3. Peeling
  4. Kyseliny (výživa pleti + kyselina hyalurónová)
  5. Vitamíny
  6. Hydratačný krém