Prečo investovať do dobrej thajskej masáže?

0
583
mlada zena na thajskej masazi najlepsie v bratislave

Stres predstavuje seriózny zdravotný problém s vážnymi fyzickými a duševnými následkami. Štatistiky uvádzajú, že takmer 75 % obyvateľstva sa domnieva, že ich úroveň stresu je neznesiteľná, zhoršuje kvalitu života a narúša harmóniu tela i duše. Je vedecky dokázané, že tradičná thajská masáž môže pomôcť pri prevencii a zvládnutí mnohých zdravotných problémov spojených so stresom a úzkosťou. Aké sú teda benefity thajskej masáže?

Masáž ako terapia

Starodávna čínska medicína využíva silu masáže ako formu lekárskeho ošetrenia. Mnohé spisy lekárov, filozofov, básnikov a historikov v skutočnosti dokazujú, že kultúry na celom svete odjakživa používajú určitú formu masáže.

V súčasnosti sú známe desiatky terapeutických masážnych techník – relaxácia, aromaterapia, masáž bylinnými vankúšikmi a pod. Tieto druhy masáže sa používajú na rôzne účely. Zbavujú stresu a úzkosti, pomáhajú zmierniť fyzickú bolesť či slúžia na relaxáciu a detoxikáciu tela i duše. Aké sú najpriaznivejšie účinky masáže na ľudské telo a psychiku?

Upokojuje myseľ

Výskumy dokazujú, že už po 15 – 20 minútach masáže naše telo zažije extrémny nárast silných endorfínov a iných peptidov spojených so stresovou reakciou. Výsledkom je zníženie úzkosti, zlepšenie nálady, zvýšenú koncentráciu a duševnú pohodu.

mlada zena na thajskej masazi najlepsej v bratislave

Uvoľňuje svalové napätie

Profesionálny masážny terapeut dokáže regulovať stav napätia vašich svalov. Uvoľní všetky stiahnuté svalové skupiny a reaktivuje atonické svaly. Masážou poskytuje výraznú úľavu od bolesti a nepohodlia. Najdôležitejšie je, že liečebná masáž môže uvoľnením svalového napätia zvýšiť životnosť a celkové zdravie rôznych kĺbov tela.

Detoxikuje telo

Masáž sama o sebe nie je detoxikačnou procedúrou, no v očistnom procese môže vášmu telu efektívne pomôcť. Stimuluje krvný obeh a mobilizuje telesné tekutiny, čím sa živiny dostávajú do buniek efektívnejšie a pomáhajú eliminovať toxíny. Detoxikačné účinky masáže sú obzvlášť prospešné pre pacientov trpiacich obehovou poruchou, zadržiavaním tekutín, celulitídou, bolesťami hlavy, nespavosťou, obezitou a pravidelnými stresovými situáciami.

 Toto je len zlomok výhod, ktoré vám thajská masáž môže priniesť. V prípade, že vás trápi únava, bolesť, akné či chcete jednoducho omladnúť, neváhajte a rezervujte si termín vašej masáže hneď teraz!