TOP produkt na odstránenie pigmentových škvŕn

0
412
mlada zena s pehami sa kremuje

Máte na tvári alebo inej časti tela pigmentové škvrny? Aké aktívne látky musia obsahovať produkty na ich efektívne odstránenie? A na konci článku pre vás máme nás overený tip na starostlivosť proti pigmentovým škvrnám, ktorý maximálne spĺňa požiadavky na ideálny depigmentačný gél!

Dobrou správou je, že pigmentové škvrny sa dajú prirodzene zosvetliť! A to, aj bez použitia agresívnych krémov alebo depigmentačných ošetrení, ktoré sú pre našu pokožku mimoriadne škodlivé. Kortizón alebo hydrochinón sú látky, ktoré sa používajú na trvalé zosvetlenie pokožky. Avšak, v dlhodobom horizonte skutočne spôsobujú vážne a ťažko liečiteľné poškodenia pokožky.

Zosvetliť alebo zjednotiť?

V prípade pigmentových škvŕn by ste sa mali snažiť skôr zjednotiť vašu pokožku, ako škvrny vybieliť. Súčasný trh už ponúka nespočetne veľa produktov s takýmto účinkom. No a vašou úlohou je vybrať si ten správny.

Váš depigmentačný produkt by mal byť založený na prírodnej bázepôsobiť na rovnakom princípe ako profesionálna dermatologická starostlivosť. Avšak, mal by byť rozhodne formulovaný s nižšou koncentráciou účinných látok. Predpokladám, že nie ste profesionáli na dermatológiu a práve produkty s nižšou koncentráciou účinných látok sú menej dráždivé a bez rizika. Výsledky domáceho zjednotenia pokožky sa dostavia už po 2 až 3 mesiacoch liečby.

Účinky depigmentačného produktu

Je v podstate jedno, či je váš depigmentačný produkt sérum, krém, maska alebo pleťové mlieko. Účinný prostriedok proti škvrnám musí mať v boji proti pigmentovým škvrnám 4 účinky. Ktoré to sú a prečo by ich tento produkt mal mať?

mlada zena s maskou na tvari

#1 Exfoliačný účinok

Enzymatický exfoliačný účinok pochádza buď z AHA ovocných kyselín získaných z ovocných cukrov (napr. kyseliny glykolovej, kyseliny mliečnej), alebo BHA kyselín (napr. kyseliny salicylovej), ktoré zabezpečujú obnovu buniek.

#2 Protizápalový účinok

Depigemntačný produkt by mal zároveň hydratovať a upokojiť pokožku. Jeho úlohou je regulácia zápalovej reakcie cez prítomnosť fruktózy a pôsobenie na obnovu funkcie bariéry pokožky. poškodená pokožka totiž nevyhnutne potrebuje upokojujúci krém.

#3 Anti tyrozinázový účinok

Tyrozináza je enzým, ktorý sa podieľa na produkcii melanínu v našej pokožke. Jedná sa o prirodzený proces a obranný mechanizmus pred UV lúčmi. Váš depigmentačný produkt by tak rozhodne mal obsahovať aj takýto účinok.

#4 Antioxidačný účinok

No a posledným z našej séria účinkov blahodarných pre slnkom poškodenú pleť je antioxidačný účinok. Ten chráni bunky pred škodlivými voľnými radikálmi. Depigmentačný produkt by mal tiež udržiavať vašu hyperpigmentáciu v norme.

Spýtajte sa na radu odborníka

Náš TIP

Všetky tieto požiadavky dokonale spĺňa depigmentačný gél Lipogel K5. Jeho exfoliačný účinok zabezpečuje kyselina salicylová a kukuričný škrob. Táto kyselina má však tendenciu našu pokožku dehydratovať. Preto je tento depigmentačný gél obohatený o repkový olej, ktorý našu pleť opäť prirodzene hydratuje. Zvlhčujúco na našu pokožku pôsobí aj včelí vosk, ktorý sa zároveň postará o obohatenie vitamínom A, zmiernenie podráždenia pokožky alebo ochranu pred vplyvmi životného prostredia. Prirodzené zložky ako olivový olej či rozmarín sa postarajú o protizápalovýdetoxikačný účinok. No a o regeneráciu buniek a pomoc pri tvorbe melanínu sa zase postará ricínový olej.