Krásne opálenie bez slnečných lúčov? Vyskúšajte samoopaľovacie krémy

0
257
zena si natiera tvar kremom na opalovanie

Nejedná z nás túži po krásnom hnedom opálení počas celého roka. Nehovoriac o teplom období pred klasickým letom, kedy vyťahujeme z našich šatníkov krátke sukne, či nohavice.  Veľa žien obľubuje solária, avšak my máme pre vás tip na omnoho zdravší spôsob ako docieliť prirodzene opálenú pokožku.

Ako fungujú?

Látka, ktorá môže za toto samoopaľovacie kúzlo je dihydroxyacetón (DHA), ktorý je získavaný prevažne z cukrovej repy, alebo cukrovej trstiny. Po nanesení DHA na pokožku, zreaguje s aminokyselinami v odumretých bunkách v tej najvrchnejšej vrstve pokožky. Výsledkom je tak zmes zlúčenín, ktoré majú podobnú farbu ako opálená pokožka. Toto opálenie je však dočasné a pomaly sa stráca postupným obieňaním odumretých buniek. Preto je potrebné aplikáciu pravidelne opakovať, inak takéto samoopálenie zmizne v priebehu 3-7 dní.

opálene nohy na pláži

Ako postupovať pri nanášaní samopoaľovacieho krému?

1.Zbavte sa chĺpkov
Chĺpky zabraňujú rovnomernému rozotieraniu krému, potom sa vám ľahko môže stať, že po aplikovaní budete mať na tele neželané fľaky.

2. Relaxačná sprcha

Pred nanášaním je potrebné zbaviť pokožku odumretých buniek a mastnoty, relaxačná sprcha, či kúpeľ sú teda viac ako nevyhnutné. Odporúča sa aj samotný peeling.

3. Hydratácia

Netreba zabúdať ani na hydratáciu. Použite telové mlieko, ktoré dodá vašej pokožke vlhkosť. Dbajte najmä na suchšie miesta.

žena sa natiera krémom

Ako si vybrať vhodný produkt?

Tento krok je asi najdôležitejší a mnoho žien sa ho obáva. Vybrať totižto ten pravý samoopaľovací prípravok je celkom veda. Rozhodne dbajte na recenzie a prípravok vyskúšajte najprv na malej časti vášho tela. Je dosť možné, že sa prvé dni, či noci bude prípravok otláčať na oblečenie, avšak nie je to pravidlom. Veľa závisí práve od výberu samopoaľovacieho prípravku. Netreba sa však ničoho obávať.

žena sa opaľuje na pláži

Ako odstrániť neželané fľaky?

V prípade, žeby sa vám nešťastnou náhodou podarilo vytvoriť fľaky na vašom tele, netreba panikáriť. Dajú sa ľahko odstrániť. Stačí použiť citrónovú šťavu, ktorou potriete fľaky, ktoré chcete odstrániť.