Ako hydratovať telo zvonku a zvnútra?

S podobným označením

Letná starostlivosť o pokožku s akné

Letné horúčavy ovplyvňujú okrem iného aj fungovanie našej pokožky. Viac sa potíme, pleť je mastnejšia a vystavená silnému slnečnému žiareniu. To všetko dáva poriadne...

5 spôsobov, ako sa zbaviť chĺpkov na nohách a na tele

Po dokonale hladkých nohách, podpazuší a oblasti bikín túži každá žena. Najmä počas leta, kedy sú naše nohy aj podpazušie odhalené. Pozrime sa na...

Cestujete na dovolenku? Tipy, čo si zbaliť do cestovnej lekárničky

Leto je v plnom prúde a spolu s ním je tu aj čas letných dovoleniek pri mori či na horách. Okrem plaviek, pokrývky hlavy a šľapiek by ste...

Hydratácia predstavuje základ k zdravému a krásnemu telu. Jej nedostatok nám okrem zdravotných komplikácií spôsobuje aj ujmy na našej vonkajšej kráse. Odráža sa na pokožke, vlasoch aj nechtoch. Prečítajte si, ako hydratovať telo zvonku aj zvnútra nielen počas letných horúčav. 

Čo je dehydratácia a čo nášmu telu spôsobuje? 

Dehydratácia predstavuje nedostatok vody v našom tele. Konkrétne ide o absenciu vody v našich bunkách a krvných cievach. Aj strata nepatrného množstva vody v tele môže spustiť príznaky dehydratácie. Prirodzenou reakciou tela na nedostatok hydratácie je pocit smädu. Na ten by ste mali okamžite reagovať a napiť sa čistej vody. Napite sa jej toľko, aby vás smäd úplne prešiel.

Ako sa dehydratácia prejavuje na našom zdraví?

Zo zdravotného hľadiska sa dehydratácia prejavuje najčastejšie bolesťou hlavy. Vo vysokých horúčavách môže dehydratácia spôsobiť aj hypertermiu, teda úpal. Inými príznakmi dehydratácie je taktiež únava, závraty a točenia hlavy, sucho v ústach či dokonca zápcha. 

sweating woman suffering from heat thirst cools down with air conditioning refreshing water bottle hot summer day - Ako hydratovať telo zvonku a zvnútra?

Ako sa dehydratácia prejavuje na našej kráse? 

Dehydratácia ovplyvňuje aj náš vonkajší vzhľad. Medzi príznaky, ktoré sú pri dehydratácii viditeľné patrí opuch nôh, suchá pokožka a suché pery. Okrem týchto hlavných príznakov sa po čase nedostatočná hydratácia začne prejavovať aj na vlasoch a nechtoch. Telo sa takto prirodzene chráni a začne vodu odoberať menej podstatným častiam nášho tela. 

Hydratácia by mala byť pravidelná a dostatočná

Dehydratácii sa vyhnete len tak, že budete pravidelne vykonávať aktivity, ktoré jej zamedzia. Ich dodržiavaním zaistíte, že bude vaše telo zdravé a krásne po celý čas. 

Pite dostatok čistej vody

Pitie dostatočného množstva, ideálne čistej vody, predstavuje najdôležitejší krok. Ak svojmu telo odopriete tekutiny, príznaky dehydratácie sa dostavia takmer okamžite. Ak vám pitie čistej vody robí problém, striedajte ju s bylinkovými čajmi, vitamínovými vodami, ovocnými šťavami či kokosovou vodou. Vyhnite sa nadmernému príjmu kávy a sýtených nápojov s vysokým obsahom cukru. Veľmi dobrá je takisto konzumácia vodného melónu, ktorý ľudia obľubujú najmä v lete počas horúcich dní. 

ketogenic low carbs diet food selection white wall - Ako hydratovať telo zvonku a zvnútra?

“Ste to, čo jete.”

Hydratácia pestrou stravou

Väčšia pravda, to už ani nemôže byť. Strava výrazne ovplyvňuje to, ako naše funguje a vyzerá. Ak chcete byť zdravý a krásny, zamyslite sa nad čím čo skutočne konzumujete. Je vaša strava pestrá a vyvážená? Položte si túto otázku vždy, keď máte pocit, že je s vaším telo niečo nie je v poriadku. V vašej strave nájdete takmer vždy odpoveď. 

Ak chcete svoje telo viac hydratovať zamerajte sa konzumáciu spomínaného vodného melónu, jahôd, broskýň uhoriek či šalátu. Všetky tieto potraviny obsahujú viac ako 90% vody a vy ju tak dostanete prirodzenou cestou do tela. 

Používajte kozmetiku s kyselinou hyaluronovou 

Hydratácia telo nespočíva len v tom, ako ho hydratujeme zvnútra. Dôležité je taktiež hydratovanie pokožky zvonku. Najlepšou zložkou, ktorá vám pomôže v boji proti suchej pokožke je kyselina hyaluronová a produkty, ktoré ju obsahujú. Sledovať určité ingrediencie v kozmetike je kľúčové k dosiahnutiu požadovaného efektu. 

close up smiley senior woman using serum - Ako hydratovať telo zvonku a zvnútra?

Vyskúšajte termálnu vodu v spreji

Horúce letné dni dávajú nášmu telu poriadne zabrať. Osviežte svoju pokožku počas dňa termálnou vodou v spreji. Termálne vody v spreji sú pre vlasy aj pokožku veľmi prospešné a fungujú ako výborný zvlhčovač. 

TIP od nás

Ak máte problém s pitným režimom, vyskúšajte aplikáciu, ktorá vám počas dňa vždy pripomenie, aby ste sa napili. Takto si na pravidelné pitie zvyknete a vybudujete si prirodzený zvyk, ktorý vám pomôže zostať hydratovaný. 

Odporúčame

Pedikúra a starostlivosť o chodidlá počas leta

Sezóna sandálov a odhalených nôh je v plnom prúde, a to znamená len jedno. Je čas venovať väčšiu pozornosť svojim chodidlám. Mať krásne a...

Tipy, vďaka ktorým budú vaše mihalnice dlhé a husté

Skúšali ste už rôzne spôsoby, aby ste mali prirodzene dlhé a husté mihalnice? Rast mihalníc môžete podporiť rôznymi spôsobmi, technikami, ale aj rôznymi kozmetickými prípravkami....

Vitamín D3 – prečo ho užívať?

Súčasné trendy v oblasti suplementácie spôsobili, že vitamín D3 je v našom tele najdôležitejšou zlúčeninou, ktorú treba dopĺňať. To všetko kvôli jeho nedostatočnému prísunu...

Ako predchádzať infekciám a ako sa starať o intímne partie počas leta?

Leto plné zážitkov, opaľovania sa, spoznávania nových vecí a bláznenia sa v bazéne môže priniesť rôzne nečakané komplikácie, ktoré súvisia so zdravím. Najmä ženy...

Výrazné rúže sú späť. Ako vybrať ten správny?

Po dlhých mesiacoch, keď nám pol tváre zakrývali rúška, nastal čas opäť zapojiť do hry rúže. Na scénu sa totiž vracajú výrazné a farebné...

Odporúčané články