Dajte zbohom suchej pleti v jesennom období

0
116

Všimli ste si, ako vaša pleť reaguje na zmeny počasia? Pokiaľ áno, určite ste postrehli, že počas zimných mesiacov vaša pleť začína byť viac suchá a niekedy sa dokonca môže šúpať. Studený vietor, sucho v dome a nízky level vlhkosti dokážu vašu pleť zbaviť sa akejkoľvek hydratácie. Avšak, existujú kroky, ktoré sa oplatí podstúpiť a dodržiavať ich, aby ste aj počas tohto obdobia udržali vašu pleť jemnú a hydratovanú.

Hydratujte hneď po umývaní

Vždy, keď si umyjete tvár, ruky alebo telo, zbavujete pokožku jej prirodzených olejov a ochrany. Tieto oleje udržujú pleť hydratovanú, a preto je dôležité ich po umývaní doplniť hydratačným krémom či gélom. Jedným z užitočných tipov je položiť si krém na umývadlo, aby ste ho mali stále na očiach. Nezabudnite mať v zásobe aj menšie balenie krému, vhodnú napríklad na cestovanie.

skincare woman washing face foaming facewash soap scrub skin - Dajte zbohom suchej pleti v jesennom období

Používajte SPF krém každý deň

Dni sú čoraz kratšie a sychravejšie, čo môže v ľuďoch evokovať, že by mali zo svojej dennej rutiny vyradiť krém s SPF faktorom, ktorý chráni pred UV žiarením. Ale aj počas zimných mesiacov dokáže UV žiarenie poškodiť kožnú bariéru, ktorá je potrebná na udržanie zdravej a hydratovanej pleti. Preto aj počas chladnejších a sychravejších dní odporúčame používať krém s SPF každý deň.

Aplikujte nočné produkty

Nočné krémy sú skvelou cestou na revitalizovanie pleti a výbornou prevenciou pred suchou pleťou. Používaním nočnej kozmetiky dáte svojej pleti dostatok času na absorbovanie potrebných látok, ktoré pleť vyživia a hydratujú, čo spôsobí, že vaša pleť bude ráno jemná a žiarivá.

Kúpte si zvlhčovač vzduchu

Zvlhčovače vzduchu sú obzvlášť užitočné pre vašu pleť, keďže sa počas zimných mesiacov používa vnútorné vykurovanie, ktoré vytvára v miestnosti suchý vzduch. Ten, bohužiaľ, nepriaznivo vplýva na pleť a vysúša ju. Avšak, používaním zvlhčovačov vzduchu tomu môžete jednoducho predísť.

essential oil aroma diffuser humidifier diffusing water articles air - Dajte zbohom suchej pleti v jesennom období

Stiahnite teplotu

I keď horúca sprcha či kúpeľ padnú po chladnom dni vhod, vašej pleti môže len ublížiť. Horúca voda zbavuje pleť jej prirodzenej olejovej vrstvy, ktorá chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi, a preto takýto horúci kúpeľ pre pleť nie je vhodný. Taktiež si dávajte pozor aj pri utieraní pleti. Namiesto drsného šúchania uterákom si ho jemne na tvár prikladajte.

Hydratujte aj zvnútra

Ďalším potrebným krokom, ako udržať pleť hydratovanú aj počas zimy, je prijímať dostatočné množstvo tekutín. Pretože aj nedostatok vody sa môže preukázať na vašej pleti. Okrem pitia dostatočného množstvo vody, najmä tej čistej, myslíte aj na stravu, ktorú konzumujete. Ak túžite po krásnej jemnej a vypnutej pleti, mali by ste konzumovať stravu bohatú na antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny, ktoré chránia bunky pred poškodením a pomáhajú vytvárať nové zdravé bunky.

pretty woman bathrobe drinking fresh water home - Dajte zbohom suchej pleti v jesennom období

Udržiavať pleť v sychravom období hydratovanú sa môže zdať niekedy nemožné, ale aplikovaním týchto tipov do každodennej rutiny zabránite a ochránite vašu pleť pred vysušovaním.