Vyskúšali sme bielenie zubov v Dental Brothers

0
4354

Ako už mnohí z vás zaiste počuli, biely úsmev je asi najrozšírenejším lifestylovým trendom uplynulej i budúcej sezóny. Veď žiarivo biele zuby ako súčasť prirodzenej krásy sú must have beauty základom, najmä keď ste si vybrali povolanie, pri ktorom pracujete s ľuďmi. Aj preto sme vyskúšali bielenie zubov v Dental Brothers.

DSC 3585 1024x684 - Vyskúšali sme bielenie zubov v Dental Brothers

Žiarivý úsmev už pri vstupe

Čo skrývajú estetickí zubári? Už na recepcii vás privíta žiarivo usmievavý personál, ktorý rozhodne neskrýva svoj úsmev! Prvým krokom k získaniu vášho vytúženého hollywoodskeho úsmevu je niekoľkosekundové vyplnenie kontaktného formulára. Potom sa už len pohodlne usadíte a necháte, aby sa o váš chrup postaral tím odborníkov.

Pohodlie nadovšetko

Bielenie zubov prebieha v špeciálnych kreslách, lepšie povedané vajíčkach. Tie sú extrémne pohodlné a zabezpečujú maximálnu intimitu. To znamená, že budete obkolesený stenami farebne veselého minikresielka, kde na vás široko-ďaleko nikto neuvidí. Vy sa tak budete cítiť, ako keby ste sedeli pred televízorom, a to priamo v pohodlí vášho domova. A možno ešte pohodlnejšie!

DSC 3842 1024x684 - Vyskúšali sme bielenie zubov v Dental Brothers

Pred samotným bielením

Po pohodlnom usadení, zubný odborník zhodnotí váš aktuálny odtieň zubov. Využije na to špeciálnu paletu odtieňov zubov. Prostredníctvom farebného kľúča môžete s presnosťou sledovať, o koľko odtieňov sa vaše zuby vybielili. Ak aj máte panický strach zo zubárov, nemáte sa čoho obávať! Celý proces je bezbolestný. Spolu s dentálnou hygienou ide o akýsi „wellness“ pre vaše zúbky.

Príprava pred bielením

Ešte pred samotným bielením môžete pokojne jesť. Avšak, je dôležité, aby ste povrch vašich zubov zbavili rôznych nečistôt po káve alebo rýchlom jedle. Aj preto nasleduje rýchločistenie pomocou eukaliptového náprstku, ktorým si zuby vyčistíte sami v priebehu niekoľkých sekúnd. Náprstok je jednoduchou náhradou vyčistenia zubov klasickou zubnou kefkou. Následne vám estetický zubár na ďasná a pery aplikuje ochranný krém ako prevenciu pred ich podráždením.

Samotný proces bielenia

Viete, čo je retraktor? Je to plastový nástroj, ktorý vám personál Dental Brothers vloží do úst a po celú dobu bielenia zubov napomáha držať ústa otvorené. Vy tak nepocítite žiadnu námahu všetkých tvárových kĺbov potrebných na udržanie úst otvorených.

Na zuby sa následne nanesie bieliaci gél. Každého, kto sa rozhodne bieliť si zuby najviac zaujíma, aby bol celý proces bezpečný. Táto priehľadná emulzia je zmesou niekoľkých zdraviu nezávadných látok, napríklad mentolový olej, hydroxid uhličitan sodný, brusnicový olej, glycerín, karagenový prášok, aloe vera, xylitol, sorbitol, kokamidopropyl betaín a kamilkový extrakt.

Na tento gél bude po dobu 50 minút svietiť špeciálna LED lampa, pomocou ktorej sa všetky účinné látky aktivujú. Spojením látok z bieliaceho gélu a pôsobením lampy aktivované častice zuby prirodzene vybielia.

DSC 3837 1024x684 - Vyskúšali sme bielenie zubov v Dental Brothers

Rutina bezprostredne po bielení

Po bielení zubov profesionáli z Dental Brothers odstránia všetky zvyšky gélu a na zuby nanesú špeciálny remineralizačný krém. Ten dodá zubom a ďasnám potrebnú dávku vitamínov a minerálov.

Napokon, zostáva už len zhodnotenie stavu po bielení zubov pomocou farebného kľúča. Dental Brothers garantuje vybielenie zubov minimálne o 5 odtieňov. V opačnom prípade získate ďalšie bielenie zubov úplne zadarmo!

 

Výsledný efekt

Keďže bielenie zubov v Dental Brothers je vykonávané bez koncentrácie peroxidu, výsledný efekt je individuálny. Všetko závisí od hrúbky zubnej skloviny a celkovej životosprávy každého jedinca.

Odborníci v Dental Brothers vám na konci celej procedúry odporúčajú zoznam potravín, ktorým by ste sa počas nasledujúcich 3 hodín mali vyhýbať. Ide o tzv. bielu diétu.

DSC 3955 - Vyskúšali sme bielenie zubov v Dental Brothers

Naše hodnotenie na záver

Proces bielenia bol, podľa môjho názoru, mimoriadne príjemný, a hlavne bezbolestný! Odborný personál navodil atmosféru domova, preto som sa ani na sekundu necítila ako u zubára.

Táto metóda bielenia zubov je vhodná aj pre ľudí s citlivými zubami, ako sú tie moje. Vzhľadom na to, že moje zuby sú veľmi citlivé, táto metóda bielenia zubov mi nespôsobila žiadne ťažkosti, preto ju vrelo odporúčam všetkým, ktorí túžia po dokonale bielom úsmeve! 

Majka

Chcete aj vy biely a žiarivý úsmev? Obráťte sa na odborníkov z Dental Brothers!