Akné na tvári! Viete, čo signalizuje?

0
1312
akné na tvári

Nové vyrážky sa objavujú nielen počas puberty, ale po celý život. Ženy tieto problémy riešia vo väčšej miere ako muži a už jediný pohľad do zrkadla s novou vyrážkou im vie znepríjemniť deň. Každé miesto na tvári, kde sa nám akné vytvorí nám poukazuje na nejaký problém v našom tele. Poďme si teda ukázať, o aký problém môže ísť.

Akné na čele

Jedným z najčastejších miest, kde sa akné môže objaviť je určite čelo. V prípade, že sa vám vytvorí akné na čele, môže to znamenať, že vaše tenké črevo je príliš zaťažené. Tieto vyrážky môžu signalizovať aj príliš veľa cukru v tele alebo mastných potravín. Preto by ste sa mali racionálnejšie a zdravšie stravovať.

akné na čele

Akné medzi obočím

Tento priestor hovorí o stave vašej pečeni. Môže to tiež hovoriť o tom, že vaše telo prijalo príliš veľké množstvo mäsa, laktózy alebo lepku.

Akné v okolí očí

Okolie očí signalizuje to, v akom stave sú obličky. Do okolia očí sa berie časť pod očami, nad očami a v oblastí spánkov. Rovnako stav obličiek signalizuje aj farba moču. Ak sa vám vytvárajú vyrážky práve v tejto časti tváre a k tomu je váš moč tmavo žltej farby, v tom prípade by ste mali začať piť väčšie množstvo tekutín a svoje telo detoxikovať.

Akné na lícach

Líca reprezentujú pľúca. Vďaka tomu, ako sa chovajú vaše líca, môžete zistiť v akom stave sú vaše pľúca. V prípade, že sú vaše líca začervenané môže ísť o zápal pľúc. Ak sa vám objavia vyrážky v tejto oblasti, potom môže ísť o iné poškodenie. Väčšinou sa tieto problémy objavujú alergikom a fajčiarom. Preto sa treba vyhýbať zafajčeným priestorom a ísť radšej na čerstvý vzduch do prírody.

akné na lícach

Akné na nose

Akné na nose odráža vaše srdce. Neznamená to len, že máte vysoký krvný tlak, preťažené srdce, ale tiež, že vaše telo potrebuje ísť na čerstvý vzduch. Rovnako to môže signalizovať aj začervenaná špička nosa.

Akné v okolí úst a na brade

Brada prezrádza stav nášho žalúdka. Vyrážky v tejto oblasti hovoria o nezdravom životnom štýle, a preto ho treba zmeniť. Čo sa týka úst, tie väčšinou naznačujú hormonálnu nerovnováhu v tele, stres alebo ak sú na ľavej strane úst, potom môže ísť o pankreas.

akné v okolí úst

U každého človeka môže pri tvorbe akné vplývať viacero faktorov. Ide aj o typ pokožky či máte pleť suchú alebo mastnú. Preto je dôležité si pleť pravidelne čistiť s kozmetickými prípravkami vhodnými na váš typ pleti a prijímať dostatočné množstvo tekutín. Ak sa vám už vytvorí akné v akejkoľvek časti tváre, za žiadnu cenu ho nevytláčajte, pretože si tam môžete zaniesť baktérie, akné sa zhorší a môžu sa vám objaviť aj malé jazvičky.