Akné na tvári! Viete, čo signalizuje?

S podobným označením

Osvetlenie so senzorom: Svieťte len vtedy, keď to potrebujete

Svietidlá spúšťané integrovanými alebo pripojenými nezávislými senzormi pohybu nachádzajú uplatnenie v exteriéri aj interiéri. Na čo treba myslieť pri ich výbere? Smart svietidlá so zabudovaným...

Aký typ podlahového kúrenia si vybrať?

Nie je tomu tak dávno, čo klasické radiátory „zdobili“ steny väčšiny domácností. V súčasnosti ich však nájdeme len v starších nehnuteľnostiach. Investori a majitelia...

Vitamín D3 – prečo ho užívať?

Súčasné trendy v oblasti suplementácie spôsobili, že vitamín D3 je v našom tele najdôležitejšou zlúčeninou, ktorú treba dopĺňať. To všetko kvôli jeho nedostatočnému prísunu...

Výrazné rúže sú späť. Ako vybrať ten správny?

Po dlhých mesiacoch, keď nám pol tváre zakrývali rúška, nastal čas opäť zapojiť do hry rúže. Na scénu sa totiž vracajú výrazné a farebné...

Nové vyrážky sa objavujú nielen počas puberty, ale po celý život. Ženy tieto problémy riešia vo väčšej miere ako muži a už jediný pohľad do zrkadla s novou vyrážkou im vie znepríjemniť deň. Každé miesto na tvári, kde sa nám akné vytvorí nám poukazuje na nejaký problém v našom tele. Poďme si teda ukázať, o aký problém môže ísť.

Akné na čele

Jedným z najčastejších miest, kde sa akné môže objaviť je určite čelo. V prípade, že sa vám vytvorí akné na čele, môže to znamenať, že vaše tenké črevo je príliš zaťažené. Tieto vyrážky môžu signalizovať aj príliš veľa cukru v tele alebo mastných potravín. Preto by ste sa mali racionálnejšie a zdravšie stravovať.

akné na čele

Akné medzi obočím

Tento priestor hovorí o stave vašej pečeni. Môže to tiež hovoriť o tom, že vaše telo prijalo príliš veľké množstvo mäsa, laktózy alebo lepku.

Akné v okolí očí

Okolie očí signalizuje to, v akom stave sú obličky. Do okolia očí sa berie časť pod očami, nad očami a v oblastí spánkov. Rovnako stav obličiek signalizuje aj farba moču. Ak sa vám vytvárajú vyrážky práve v tejto časti tváre a k tomu je váš moč tmavo žltej farby, v tom prípade by ste mali začať piť väčšie množstvo tekutín a svoje telo detoxikovať.

Akné na lícach

Líca reprezentujú pľúca. Vďaka tomu, ako sa chovajú vaše líca, môžete zistiť v akom stave sú vaše pľúca. V prípade, že sú vaše líca začervenané môže ísť o zápal pľúc. Ak sa vám objavia vyrážky v tejto oblasti, potom môže ísť o iné poškodenie. Väčšinou sa tieto problémy objavujú alergikom a fajčiarom. Preto sa treba vyhýbať zafajčeným priestorom a ísť radšej na čerstvý vzduch do prírody.

akné na lícach

Akné na nose

Akné na nose odráža vaše srdce. Neznamená to len, že máte vysoký krvný tlak, preťažené srdce, ale tiež, že vaše telo potrebuje ísť na čerstvý vzduch. Rovnako to môže signalizovať aj začervenaná špička nosa.

Akné v okolí úst a na brade

Brada prezrádza stav nášho žalúdka. Vyrážky v tejto oblasti hovoria o nezdravom životnom štýle, a preto ho treba zmeniť. Čo sa týka úst, tie väčšinou naznačujú hormonálnu nerovnováhu v tele, stres alebo ak sú na ľavej strane úst, potom môže ísť o pankreas.

akné v okolí úst

U každého človeka môže pri tvorbe akné vplývať viacero faktorov. Ide aj o typ pokožky či máte pleť suchú alebo mastnú. Preto je dôležité si pleť pravidelne čistiť s kozmetickými prípravkami vhodnými na váš typ pleti a prijímať dostatočné množstvo tekutín. Ak sa vám už vytvorí akné v akejkoľvek časti tváre, za žiadnu cenu ho nevytláčajte, pretože si tam môžete zaniesť baktérie, akné sa zhorší a môžu sa vám objaviť aj malé jazvičky.

 

Odporúčame

Rusi prišli o množstvo stíhačiek, na leteckej základni na Kryme došlo k masívnym výbuchom

Ako uviedla britská spravodajská služba, veľká časť vzdušných kapacít ruského námorníctva bola poškodená.

Scholz pred parlamentným výborom vypovedal o daňových únikoch, pre ktoré štát prišiel o miliardy eur

Kancelár by mal zodpovedať otázky o stretnutiach s bankou z čias, keď bol ešte primátorom Hamburgu.

Berlínska polícia začala vyšetrovať palestínskeho lídra, na stretnutí so Scholzom obvinil Izrael zo spáchania holokaustu

Bagatelizovanie holokaustu je v Nemecku trestné, začatie predbežného vyšetrovania automaticky neznamená úplné vyšetrovanie.

Guterres je sklamaný z nevyťažených terminálov v Odese, opäť vyzval na demilitarizáciu Zaporožskej elektrárne

Šéf OSN vyjadril poľutovanie, že prístav v Odese nenapĺňa potenciál krajiny a regiónu. Verí, že keď sa sem opäť vráti, všetky terminály budú vyťažené a mesto bude plné života.

Sme rodina a Smer sa dohodli na spolupráci, na košického župana a primátora Michaloviec podporia rovnakých kandidátov

V komunálnych voľbách podporí hnutie kandidáta na primátora Michaloviec Dufinca.

Odporúčané články