8 + 1 jednoduchých tipov pre krásnu pleť!

0
437
mlada zena aziatka s krasnou pletou

Trápia vás nedokonalosti pleti? Neviete, ako sa o vašu pleť starať? Toto je 7 jednoduchých tipov a trikov, ako získať krásnu a lepšiu pleť!

Typ pleti

Prvým krokom, ktorý väčšina z nás neustále prehliada je poznanie vášho typu pleti. Je mastná, suchá, zmiešaná alebo problematická? Ako to zistiť? Úplne jednoduchou diagnostikou pleti alebo akýmkoľvek dotazníkom na webe.

Akceptuje ju

Nesnažte sa dosiahnuť niečo, čo sa s vaším typom pleti nedá. Nepotrebujete používať ani príliš veľa bronzera pre opálený vzhľad, ani príliš svetlý odtieň make-upu pre porcelánovú pleť. Jednoducho ju akceptujte takú, aká je. V celej jej krásne. A tým nemyslíme, aby ste sa nelíčili. Práve naopak, zdôraznite vašu prirodzenú krásu!

Výživa

Tajomstvom dokonalej žiarivej pleti je častokrát aj úplne banálna vec. Nezáleží len na tom, ako sa o ňu staráme zvonka. Dôležité je aj to, čím ju kŕmime zvnútra! Držte sa preto ďalej od nezdravých vyprážaných, kalorických fast foodov a stavte na zdravú a vyváženú stravu plnú protizápalových antioxidantov. Je to overené a rozhodne pomáha!

Opálenie

Ak je vaša pokožka prirodzene tmavá, máte šťastie. Avšak, ak je jej odtieň bledý, musíte si dávať mnoho väčší pozor na slnečné lúče a nebezpečné UV žiarenie. Nezabúdajte, že mnoho produktov dekoratívnej kozmetiky buď neobsahuje, alebo obsahuje len minimálny ochranný faktor. Preto by ste si každý deň, aj keď je zamračené alebo leje ako z krhly, mali na pokožku aplikovať opaľovací krém.

Starostlivosť

Dúfame, že nechodievate spať nalíčené, milé dámy!  Pretože tento fakt je pliagou všetkých druhov pokožky. Zo skincare si stačí vybudovať zvyk. Presne tak, ako napríklad z umývania zubov. Pretože takáto starostlivosť o vás samé sa vám vekom vráti niekoľkonásobne.

Kvalitné produkty

Myslíte si, že ktorýkoľvek drahý produkt je kvalitný a každý lacný vám spôsobí len a len starosti s pleťou? Ste na omyle! Existuje množstvo lacnejších i drahších produktov, ktoré vám s pleťou vedia narobiť šarapatu i doslova zázraky. Jednoducho, musíte poznať, čo vaša pokožka potrebuje. A ak nie ste prílišný odborník, obráťte sa na jedného. Je to vždy lepšie, než problematická pokožka.

Hydratácia

Čistá voda je na nezaplatenie. Pamätajte!

Spánok

Dostatok odpočinku dokáže s vašou pleťou tiež magické veci. Tmavé kruhy pod očami miznú, pleť je vypnutá a vždy svieža.

Tip na záver

Nazbudnite sa usmievať 🙂