6 dôvodov, prečo by ste mali prejsť na prírodnú kozmetiku

0
94

ECO, BIO, bez parabénov, bez sulfátov … počúvame to zo všetkých strán, ale stále si nie ste istí, prečo začať používať prírodnú kozmetiku? Pripravili sme si pre vás šesť najčastejších argumentov, prečo by ste mali prejsť na prírodnú kozmetiku.

#1 Zdravý životný štýl

Keď nám záleží na tom, čo jeme, mali by sme rovnakú váhu prikladať aj tomu, čo používame na našu pokožku. Je dokázané, že 60% z toho, čo na seba nanášame, sa nám vstrebe do krvi , či lymfatického systému. Prečítajte si zloženie vášho telového mlieka a odpovedzte si na otázku. Bola by som ochotná toto zjesť? Na rope, či hliníku by ste si asi veľmi nepochutili. 100% prírodná kozmetika by mala byť súčasťou zdravého životného štýlu, pretože vitamíny a iné telu prospešné látky neprijímame iba ústami.

#2 Chránite životné prostredie

Prírodné zloženie kozmetiky je z prevažnej väčšiny z obnoviteľných zdrojov. Jej používaním sa do prírody nedostávajú nebezpečné syntetické látky tak, ako tomu býva pri bežných produktoch z drogérie. Používaním prírodnej kozmetiky tak podporujete zlepšenie kvality vody, pôdy i ovzdušia.

#3 Zlepší sa vám pleť

Ako sa zbaviť akné? Otázka, ktorá trápi snáď každého druhého z nás. A každý, kto vyskúšal prírodnú kozmetiku, potvrdí, že je zabijakom akné. Istotu máte, keď zvolíte prírodnú kozmetiku na akné špeciálne vyvinutú pre problematickú pleť.

#4 Zlepší sa vám kvalita vlasov

Prírodná kozmetika na vlasy si už našla miesto v mnohých kúpeľňach. Predsa len absenciou silikónov a parabénov sa dneska oháňa hociktorá reklama na šampón. 100% prírodná kozmetika na vlasy však na rozdiel od tej drogerkovej neobsahuje jedinú syntetickú zložku, ktorá by vám vlas oslabila. Veľmi populárne sú teraz tuhé šampóny, ktoré sú veľmi ekologické a praktické na cestovanie.

rear view combing healthy long straight female hair isolated gray e1631109541965 - 6 dôvodov, prečo by ste mali prejsť na prírodnú kozmetiku

#5 Je vhodná pre úplne všetkých

BIO kozmetika a prírodná kozmetika je natoľko šetrná, že ju môžete použiť na tú najcitlivejšiu pokožku. Je vhodná pre bábätká, alergikov i pre osoby trpiace rôznymi kožnými problémami. Je to práve prírodná kozmetika, ktorá vám po mnohých neúspešných skúsenostiach s prípravkami z lekární a drogériou môže pomôcť vyriešiť atopický ekzém, zapareniny, dermatitídu alebo lupiny.

#6 Dlhodobý efekt

Zrejme najväčšou výhodou prírodnej kozmetiky je, že účinkuje dlhodobo. Keď budete používať produkty, ktoré zvýšia obranyschopnosť pleti a zbytočne ju nedráždi. V prírodnej kozmetike nejde o okamžité zlepšenie, ale o trvalú nápravu. Chceme pleť, ktorá je čistá, zdravá a starne čo možno najpomalšie. Jedine naozaj čistá prírodná kozmetika dokáže zabezpečiť výsledky, ktoré trvajú.

woman home applying cream mask e1631109575118 - 6 dôvodov, prečo by ste mali prejsť na prírodnú kozmetiku