5 tipov na domáce masky na vlasy, vďaka ktorým vaše vlasy zažiaria

0
956
tipy na domáce masky, žena si suší vlasy

Slnko, voda, nekvalitná kozmetika, žehlenie, sušenie, to všetko ovplyvňuje kvalitu vašich vlasov. Najviac v tomto ročnom období trpia vaše vlasy vysúšaním. Aby ste nemuseli vždy chodiť ku kaderníkovi, pretože aj to stojí veľké peniaze, prinášame vám 5 tipov na domáce masky, vďaka ktorým vaše vlasy budú žiariť.

Ingrediencie, ktoré budete potrebovať:
– kokosový olej
– olivový olej,
– avokádo,
– vajcia,
– káva,
– banán,
– med,
– citrón,
– mlieko,
– ricínový olej.

Zmiešaním týchto produktov, si nielenže vytvoríte lacnú masku za veľmi rýchly čas, ale tiež bude zložená z prírodných surovín.

1. Kokosová maska

Jednou z najjednoduchších masiek je určite kokosová. Na jej prípravu budete potrebovať len kokosový olej, fóliu a uterák. Touto maskou docielite to, že vaše vlasy budú prirodzene lesklé. Okrem toho, ak máte lupiny, tak sa ich práve touto maskou zbavíte, pretože kokosový olej má hydratačné a proti plesňové účinky.

kokos,kokosova maskaNávod na prípravu: Do suchých vlasov jemne vmasírujte primerané množstvo rozpusteného kokosového oleja. Množstvo záleží od dĺžky vašich vlasov. Ak už budete mať olej nanesený, obaľte vlasy do igelitovej fólie a následne do uteráku. Nezľaknite sa. Fólia a uterák vytvoria prirodzené teplo pre vaše vlasy, čo spôsobí lepší účinok. Nechajte pôsobiť túto masku 30 minút a následne olej opláchnite. Nezabudnite si po tejto maske vlasy umyť šampónom, najlepšie bez všetkých umelých prídavkov.

2. Avokádová maska

Ďalšou veľmi jednoduchou maskou, ktorú si viete pripraviť aj doma je avokádová maska. Táto maska je vhodná pre tých, ktorí majú suché a poškodené vlasy. Avšak, ak sa vám vlasy mastia, ale končeky máte suché, rovnako si ju môžete aplikovať. V tomto prípade aplikujte masku len do dĺžky vlasov a nie do korienkov.

avokado, avokadova maskaNávod na prípravu: Zmiešajte dužinu avokáda s 1-2 čajovými lyžičkami olivového oleja a poriadne rozmixujte na kašovitú zmes. Aj pri tejto maske platí, že po nanesení si vlasy obaľte do fólie a následne do uteráku. Nechajte pôsobiť 30 minút a potom umyte so šampónom.

3. Maska s vajíčkom

Na poškodené a suché vlasy vám pomôže aj táto maska s vajíčkom, o ktorej ste už pravdepodobne počuli.
Návod na prípravu: Na vytvorenie tejto masky budete potrebovať 1 žĺtok, 3 lyžice olivového oleja a 2 lyžice mletej kávy. Všetko poriadne vymiešajte na kašu a následne naneste na vlasy. Ak máte dlhé a husté vlasy, pokojne pridajte zo všetkého väčšie množstvo. Nechajte pôsobiť 20-30 minút a dôkladne umyte. Aby ste si skôr neuškodili, na umytie používajte skôr studenú až vlažnú vodu, aby vám vajíčko nezhustlo. Potom vlasy umyte aj so šampónom.

4. Banánovo – olejová maska

Priveľmi často si farbíte vlasy, žehlíte ich alebo ich po každom umytí fénujete a zdá sa vám, že sú už poškodené a vysušené? Ich lesk a vyživenie docielite touto banánovou maskou.

banan, bananova maska, miska s bananmiNávod na prípravu: Na túto masku rovnako potrebujete len zopár ingrediencií, ktoré doma nájdete. Postačí vám 1 banán, 1 lyžica oleja (kokosový, olivový, arganový alebo mandľový) fólia a uterák. Banán s olejom poriadne vymiešajte, masku aplikujte od korienkov až po celú dĺžku vlasov, zabaľte do fólie a následne do uteráku. Nechajte pôsobiť 30 minút a umyte. Nezabudnite vlasy umyť so šampónom.

5. Medová maska s citrónom

Ak chcete hydratovať a mierne zosvetliť svoje vlasy, potom je táto maska vhodná pre vás. Medom svoje vlasy zvláčnite a citrónom zosvetlíte.

med, miska s medom, medova maskaNávod na prípravu: V miske zmiešajte 1 lyžicu medu, 1 lyžicu mlieka alebo olivového oleja a šťavu z 1/2 citróna. Túto zmes naneste na vlhké vlasy po celej dĺžke, zabaľte do igelitovej fólie a omotajte uterákom. Nechajte pôsobiť najmenej 30 minút a potom umyte. Opäť ani pri tejto maske nezabudnite vlasy umyť šampónom.

 

BONUS: Maska na rast vlasov: Ak máte suché a poškodené vlasy, tak sa vám lámu a tým pádom sa vám zdá, že vám vlasy nerastú. Ak chcete mať dlhé vlasy, potom skúste túto masku. Dôležitou prísadou v tejto maske je ricínový olej. Viacero kozmetických produktov obsahuje práve ricínový olej, ktorý je veľmi zdravý a vďaka ktorému vaše vlasy intenzívne regeneruje.
Návod na prípravu: V miske zmiešajte 2 polievkové lyžice ricínového oleja, 1 lyžicu medu, a 1 vaječný žĺtok. Všetko poriadne vymiešajte a naneste na vlasy. Nechajte pôsobiť 20-30 minút a následne dôkladne umyte. Aj pri tejto maske platí, že ju radšej umyte so studenou alebo vlažnou vodou, aby sa vajíčko nezrazilo.

Lesklé a zdravé vlasy docielite aj správnou životosprávou a kozmetickými prípravkami, ktoré neobsahujú silikóny a parabény.