5 dôvodov, prečo by ste si mali prikladať ľad na tvár

0
212

Pokiaľ ide o pleť a jej starostlivosť, väčšina žien je ochotných spraviť všetko preto, aby bola čo najdokonalejšia. Používate a experimentujete aj vy s kozmetickými produktami za vysoké ceny a aj tak nevidíte výsledky? Niekedy sa stačí obrátiť na babské rady, akou je aj prikladanie kocky ľadu na tvár a hneď pocítite zmenu.

Tip – prikladanie si ľadu na tvár

Prikladanie si ľadu na tvár je jedným z najpopulárnejších tipov v kozmetike, ktorý pomáha k lepšiemu vzhľadu pleti,  a to vďaka niekoľkým benefitom, ktoré táto činnosť má. Tento kozmetický trik je už mnoho rokov jedným z najvýznamnejších a najúčinnejších spôsobov, ktoré sa vykonáva aj v kúpeľoch.

viber image 2021 07 23 13 54 52 144 - 5 dôvodov, prečo by ste si mali prikladať ľad na tvár

Rozžiari vám pleť

Ľad vám dokáže nesmiernym spôsobom a priam okamžite rozžiariť a zjemniť pokožku. Zlepšuje tiež krvný obeh, sťahuje cievy a zmierňuje zápal, vďaka čomu bude vaša pleť  okamžite pôsobiť sviežejšie s prirodzeným leskom, po akom každá sníva.

Ľad vám zmenší póry a bojuje s vyrážkami

Ak sa vám podarí urobiť si z prikladania ľadu na tvár zvyk a budete dostatočne konzistentná, začnete si všímať, že vaše zväčšené póry sa po niekoľkých dňoch začnú zmenšovať. Rovnako je tento zvyk veľmi efektívny pri boji s vyrážkami, akné a začervenaním. Je to v podstate jeden z najúčinnejších riešení na boj s akné. Prikladajte si ľad na miesto, kde máte vyrážky alebo ktoré vás trápi aspoň 3 – 5 minút a výsledok vás pozitívne prekvapí. Pomôže vám zbaviť sa bolesti, ktorú akné môže spôsobovať a taktiež zmierňuje tvorbu kožného mazu.

viber image 2021 07 23 13 54 53 057 - 5 dôvodov, prečo by ste si mali prikladať ľad na tvár

Na opuchnuté oči a kruhy

Každá z nás určite pozná ten pocit, keď sa ráno zobudí a celú tvár má opuchnutú a ako naschvál musí ísť ešte na dôležité stretnutie alebo poradu. Viete, čo v takom prípade robiť a ako sa toho rýchlo zbaviť? Rozhodne najefektívnejším spôsobom je práve prikladanie si ľadu na tvár. Zároveň to spôsobí prijemné a účinné ranné prebudenie. Ľad je takisto dobrý pomocník na kruhy pod očami, ktoré sú spôsobené rôznymi faktormi, ako sú vyčerpanie, únava či nezdravý životný štýl. Bez rozdielu na to, čím sú spôsobené, ľad vám pomôže zbaviť sa ich skoro stále. Ako sme už vyššie spomínali, tento trik pomáha zmenšovať rozšírené krvné cievy a zároveň krvný obeh, čím vás zbaví unavenej tvári.

Bojuje s vráskami

Ďalším benefitom aplikácie ľadu na tvár je redukcia vrások. Pravidelnosťou môžete dosiahnuť menšie vrásky, vyhnete sa tvorbe nových vrások a zabránite predčasnému starnutiu.

pokozka tváre

Šikovný primer

Ľad funguje skvelo ako prírodný toner pre vašu pokožku a pokiaľ si ho priložíte na pleť pred aplikovaním make-upu, tak nemusíte používať žiaden primer. Keďže ľad zohráva aj rolu prírodnej podkladovej bázy, tak make-up vám sadne na pleť dokonale. Tým, že zmenšuje póry pod make-upom, váš make-up bude pôsobiť hladko a bezchybne.

Správne používanie ľadu

Viete, ako ľad používať správne, aby ste dosiahli vytúžené výsledky a zároveň neublížili svojej pleti? Nikdy sa neodporúča prikladať si ľad priamo na tvár, vždy ho zabaľte do hocijakej látky, ktorú doma nájdete a až potom si ho priložte na pokožku. Priamy ľad by vám mohol pleť naopak ešte viac podráždiť. Rovnako sa odporúča aplikovať si ľad, až keď si vyčistíte pleť. Môžete ho tiež zaradiť buď do vašej rannej rutiny alebo tej večernej, pokojne aj dvakrát do dňa a výsledky sa dostavia ešte rýchlejšie.