4 tipy na správnu starostlivosť o vlasy

0
1012

Vlasy sú korunou krásy každej ženy. Venujte im pozornosť a dostatočnú starostlivosť. Výživa vlasov neprichádza len v podobe drahých šampónov či inej vlasovej kozmetiky. Dôležitá je aj strava, pitný režim a vitamíny, ktoré svojmu telu pravidelne dodávate.

Správne umývanie vlasov

Skúste svojim vlasom venovať počas umývania väčšiu pozornosť. Pred umývaním ich rozčešte a nepoužívajte zbytočne veľké množstvo šampónu. Umývajte ich jemnými pohybmi od pokožky vlasov až po končeky. Nezabúdajte si vlasové prípravky poriadne opláchnuť z vlasov. Zvyšky týchto prípravkov ich môžu zbytočne zaťažovať a mastiť.

970 - 4 tipy na správnu starostlivosť o vlasy

Jedzte viac bielkovín

Vlasy sú tvorené z proteínu keratínu, ktorý je nielen súčasťou vlasov, ale aj nechtov a kože, takže je potrebné zabezpečiť jeho dostatok. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je výrazne obohatiť stravu o bielkoviny. Skvelým zdrojom bielkovín sú vajíčka a ryby, strukoviny (cícer, sója, šošovica, fazuľa), orechy a semienka (kešu, lieskovce, tekvicové, sezamové a slnečnicové semienka, vlašské orechy), spirulina, či avokádo.

Viac vitamínu C a B7

Niektoré vitamíny a minerály pomáhajú a podporujú rast vlasov. Najlepší je vitamín C a biotín (vitamín B7). Vitamín C podporuje tvorbu kolagénu, čo je podstatné pre zdravé vlasy i pokožku. Vitamín B7 – biotín pomáha zasa rastu vlasov. Nájdete ich v strave alebo v podobe výživových doplnkov.

Výber správneho hrebeňa

Veľa žien používa hrebeň s nahusto osadenými zubami na dobré rozčesanie zamotaných vlasov. Takýto hrebeň je však vhodný skôr na konečnú úpravu účesu. Na rozčesávanie vlasov je vhodný hrebeň s riedkymi zubami. Nemenej dôležitý je materiál, z ktorého je hrebeň vyrobený. Vyberajte prírodné materiály, napríklad drevo, tie vo vlasoch nevytvárajú statickú elektrinu.

314503 P8KDKN 797 - 4 tipy na správnu starostlivosť o vlasy

Pri výbere kozmetiky zvoľte prírodnú, ktorá zaťažuje vaše vlasy oveľa menej. Jedzte pestrú stravu bohatú na vitamíny a bielkoviny. Obmedzte tepelnú úpravu vlasov na minimum a pravidelne zastrihávajte končeky. Ak tieto tipy premeníte na vašu rutinu vaše vlasy sa stanú skutočnou korunou krásy.