Ploché bruško do plaviek? Už za 7-minút denne! 

0
850
mlada zena s brutalne vyrysovanym bruchom

Zimné obdobie je častokrát spojené aj so zmenou jedálničkastravovacích návykov. Máme chuť na ťažšie jedlá zo zemiakov či múky, no väčšina z nás si zmenu na váhe uvedomí, keď už je príliš neskoro. Pre tie z vás, milé dámy, ktoré sa chcú v lete tešiť z dokonalej postavy, tu máme 7-minútové cvičenie pre dokonalé bruško už do leta!

Vyvážená strava

Zdravá strava nemusí nevyhnutne znamenať, že váš objem kalórií je obmedzený na minimum a vy sa cítite dennodenne hladní. Práve naopak! Vaša strava by mala obsahovať primeraný počet kalórií určených na základe toho, akú činnosť zvyknete počas dňa vykonávať.

ovocie a zelenina v miskach na stole s citronovou vodou a avokadom

V rámci úpravy jedálnička by ste mali dbať na správny pomer príjmu všetkých látok potrebných pre bežné fungovanie počas dňa. Vo vašej strave by preto okrem ovocia a zeleniny, ktoré sú zdrojom mnohých vitamínov a minerálov, nemali chýbať aj ďalšie dôležité, no možno trošku prekvapujúce zložky. Patria medzi ne aj zdravé oleje a tuky, hydroxid sodný (kuchynská soľ) či prekvapujúco cukor.

Čas na tréning

Popri zdravejvyváženej strave, ktorú vám môže pomôcť upraviť aj profesionálny výživový poradca, by ste tiež nemali zabúdať na primeraný výdaj energie. Cvičenie je očistou nielen tela aj duše a spôsobom ako sa starať o samých seba aspoň do takej miery, ako sme zvyknutí starať sa o druhých. Ak však nie ste nadšencami pohybových aktivít, prečítajte si náš článok o tom, ako schudnúť aj bez diéty. Áno, naozaj je to možné!