Chudnite bez diéty: 5 spôsobov, ako na to!

0
497
mlada zena cvici a beha

Vianočné sviatky sú už síce dávno zabudnuté, no možno vám po nich ostalo nejaké to kilečko navyše. Zlyhali všetky vaše zdravé novoročné predsavzatia? Avšak, chudnutie nemusí byť až takým veľkým problémom, ako u neho každý robí. Aj minimálna zmena životného štýlu sa na vašej váhe rozhodne ukáže.

Ako však schudnete bez toho, aby ste museli hladovať a odmakať si hodinu denne v telocvični? 

Primerané porcie

Väčšina z nás robí pri chudnutí jednu kardinálnu chybu. Využíva nesprávny riad v kuchyni… Presne tak, čítate dobre! Prehnane veľké taniere sú mimoriadne klamlivé v tom, koľko jedla potrebujeme k existencii. Pravdou však je, že na menší tanier si naložíte omnoho menej jedla, no bude to pôsobiť dojmom, ako by ho na tanieri bolo veľa. Takáto psychologická slučka vás samých vám zaručene prinesie vytúženú váhu.

Neviete si predstaviť, koľko by ste toho mali zjesť, no nechce sa vám merať každú jednu kalóriu? Využite vašu dlaň! Presne tak, vaša ideálna porcia jedla by sa mala zmestiť do jednej ruky, respektíve dlane.

tanier so zdravym jedlom

Naučte sa jesť zdravo

A aby sme neboli takí naivní, že taniere dokážu vyriešiť náš problém s kilami navyše, mám pre vás aj ďalšiu užitočnú radu. Základom každej diéty by nemalo byt hladovať, ale naučiť sa zdravo jesť a hľadať motiváciu, ako zotrvať pri zdravej strave. Samozrejme, toto nie je jednoduchý plán, preto potrebujete presne vedieť, prečo chcete nejaké to kilo zhodiť. Prvoradé by, samozrejme, malo byť len a len vaše zdravie. Fyzické i duševné.

Prirodzený pohyb

Keďže sme v úvode písali, že táto (ne)diéta nie je o tom, že musíte stráviť hodiny vo fitku, máme pre vás tip, ako udržať vaše telo v pohybe. Nájdite si jednoduchú aktivitu, pri ktorej vykonáte aspoň minimálny pohyb. Milujete dlhé prechádzky? Nastavte si krokovač na 10 000 krokov denne a uvidíte, že s vaším telom tento nebadaný pohyb spraví zázraky. Radi tancujete? Prihláste sa s partnerom/partnerkou na hodiny tanca. Ak si nájdete niečo, čo vás baví, nie cvičenie v pravom slova zmysle, nebude to nutnosť, ale zábava!

Nočné vyjedanie

Toto je rozhodne téma na samostatný článok. Pozrite si vlog o tom, ako prestať s nočným vyjedaním hneď teraz! A aby vás tento názov článku úplne neodradil, nebojte sa. Môžete si dopriať aj kúsok lahodnej kakaovej pochúťky – ČOKOLÁDY!

Mindset

Všetky predošlé rady, ako zatočiť s kilami navyše, boli prevažne fyzického charakteru. Týkali sa teda nášho tela samotného. Čo však v prípade, že na zdravú stratu váhy nie je pripravená naša myseľ? V prvom rade, platí to, o čom sme už písali. Nájdite si dôvod, prečo chcete zmeniť váš životný štýlzačať sa starať o svoje telo. Uvidíte, že prídete na to, že to súvisí s láskou k sebe samému. Tento bod sme síce spomenuli ako posledný, no v skutočnosti aj o najdôležitejší zo všetkých!