6 tipov ako schudnúť z brucha – časť I.

S podobným označením

6 tipov ako schudnúť z brucha – časť I.

Po plochom a krásnom bruchu túži asi každý z nás. Či je to po tehotenstve, alebo po Vianociach, či novým záväzkom schudnúť do plaviek, zbaviť sa...

Chcete byť produktívni? Pozrite si 6 tipov ako na to

Multitasking, efektivita, produktivita. Veľmi často skloňované slová práve v dnešnom uponáhľanom svete. Sú však naozaj také dôležité? Je kľúčom k úspechu a k produktivte nábeh na workoholizmus a ustavičný...

Po plochom a krásnom bruchu túži asi každý z nás. Či je to po tehotenstve, alebo po Vianociach, či novým záväzkom schudnúť do plaviek, zbaviť sa prebytočného tuku na bruchu nemusí byť vždy jednoduché. Nie však nemožné. S odhodlaním a troškou disciplíny ide naozaj všetko. Preto vám prinášame pár rád ako schudnúť z brucha a zároveň ako sa cítiť zdravšie a fit.

  1. Zabudnite na cukor

Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí si radi po obede doprajú sladkosť ku káve, alebo radi zajedajú hlad čokoládou? Základom pre zhodenie váhy a prvým krokom nielen k lepšej postave, ale aj k zdravšiemu organizmu je vyradenie jednoduchých cukrov z vášho jedálnička. Akonáhle máte chuť na sladké, skúste si dať namiesto toho pohár čistej vody alebo si pripraviť zdravšiu alternatívu snackov, a to napríklad oriešky, sušené ovocie či kombinácia mrkvy, jablka a orechov.

Vďaka vyradeniu cukru z vášho jedálnička, alebo aspoň jeho obmedzenému príjmu, prestanete naberať tuk nielen v okolí brucha, ale k ďalším benefitom sa zaradí aj krajšia a zdravšia pleť, menej zápalových procesov v tele, vyrovnanie vášho glykemického indexu, vďaka ktorému sa upraví aj vaša nálada. Cukor vplýva na omnoho viac oblastí nášho zdravia, nespája sa teda len s chudnutím, ale s celkovým zdravím človeka.

 

 

ako schudnut

  1. Pitný režim

Táto informácia pre vás určite nie je novinkou, ale priznajme si, koľkí z nás naozaj dodržiavajú dostatočný pitný režim. Vedeli ste, že ľudský organizmus tvorí z viac než 70% voda? Z toho vyplýva, že pre správne fungovanie nášho tela je čistá voda neodmysliteľnou súčasťou. Vďaka dostatku tekutín náš metabolizmus spaľuje kalórie podstatne rýchlejšie, čo sa označuje ako výdaj energie pri odpočinku. Na základe štúdie v ktorej účastníci, ktorí zvýšili príjem tekutín schudli o viac než 40% väčšie množstvo tuku v porovnaní s účastníkmi, ktorí príjem vody nezvýšili.
Pitie čistej vody takisto znižuje chuť do jedla, takže pohárom vody pred obedom, v prípade, že potrebujete schudnúť, znížite riziko prejedania sa.

ako schudnut

  1. Viscelárny tuk – prečo je dôležitý

Viscelárny tuk, čiže vnútrobrušný tuk obklopuje naše brušné orgány. Je o niečo nebezpečnejší ako podkožný tuk, pretože zvyšuje riziko infarktu, inzulínovej rezistencie či steatózy pečene. Nie je ho vidieť, takže vysoký viscelárny tuk môžu mať aj ľudia, ktorí pôsobia štíhlo.

Vnútrobrušný tuk zvyšuje nadmerný príjem jednoduchých cukrov v podobe rafinovaných sacharidov. Preto opäť zvážte,či si namiesto sladkej sušienky nevezmete radšej jablko, ktoré obsahuje vlákninu a pozitívne vplýva na zdravie čriev. Akzo svojho jedálnička vyhodíte cukry, zaradíte dostatok tekutín a vyváženú pestrú stravu, vysokého viscelárneho tuku sa zbavíte dokonca jednoduchšie ako toho podkožného, vďaka tomu, že má vysoký metabolický obrat.

Ak chcete zistiť svoj viscelárny tuk, môžete tak urobiť v rôznych fitcentrách či zariadeniach, ktoré tieto služby ponúkajú.

ako schudnut

 

Odporúčame

Takmer polovica Európanov cvičí, šport zohráva dôležitú úlohu v spoločnosti

Osobitný prieskum o športe a fyzickej aktivite vychádza z odpovedí na približne 20 otázok od 26 580 Európanov zo všetkých 27 členských štátov.

Viete, na čo je kolagén? Účinky sa prejavia viac ako len na vašej kráse

Kolagénové doplnky výživy slávia dlhodobo úspechy u žien, ktoré si od nich sľubujú krajšiu pleť, menej vrások, silnejšie vlasy a nechty. Ale kvalitný kolagén...

Estrogén: Ženský hormón, ktorý ovplyvňuje ženské telo a zdravie ženy

Estrogén je veľmi dôležitý ženský hormón, ktorý ovplyvňuje nielen ženské telo, ale aj zdravie ženy. V prípade, že má žena nadmerné alebo nedostatočné množstvo...

Svetový deň prevencie samovrážd si pripomenie IPčko a pripoja sa aj známe osobnosti

Svetový deň prevencie samovrážd si každoročne pripomíname 10. septembra a občianske združenie IPčko pri tejto príležitosti pripravilo osvetovú kampaň.

Bolesť hrdla je v jesenných mesiacoch pomerne bežná u detí aj dospelých. Ako ju liečiť?

Bolesť a nepríjemné pocity v hrdle sú často sprievodným javom popri iných príznakoch chorôb ako angína či chrípka. Ide o pomerne častý problém najmä u detí, ale vyskytuje sa aj u dospelých. O to rýchlejšie k nemu dochádza, keď má osoba oslabenú imunitu.

Odporúčané články