6 TOP spôsobov, ako vyzerať navždy mlado!

0
824
mlada krasne zena s kuceravymi vlasmi

Takmer navždy 🙂

Keď sme mladí, chceme vyzerať staršie. Obliekame sa dospelejšie, stylujeme sa dospelejšie, správame sa dospelejšie. Avšak, keď dosiahneme určitý vek, napríklad 20, 30, 40, … rokov, snažíme sa náš vek zakryť, oklamať a chceme vyzerať…

… no jednoducho zase mlado! Ako si však vytvoriť návod na anti-aging životné hacky? Mnoho portálov neustále píše o tom, že máte nechať vyniknúť vašu prirodzenú krásu, iné zase, že úsmev omladzuje, ďalšie vás pošlú na kozmetickú procedúru. Ako si však z celej tejto plejády návodov vybrať ten najlepší a ideálny akurát pre vás? Na to už musíte prísť samy, milé dámy! My sme pre vás pripravili 6 najvšeobecnejších a jednoduchých trikov, ako na to.

skincare stetec oleje sera na stole

Investujte do skincare

Počuli ste už o retinole? Ide o vitamín A schopný povzbudiť našu pokožku. Po 25.roku života sa ženám spomaľuje až zastavuje tvorba kolagénu. Naša pokožka teda začína viditeľne starnúť. Keď sa k tomuto faktu pridajú aj hormonálne zmeny, napríklad v období tehotenstva, tento proces sa urýchľuje. Avšak, musíte nájsť pre vás značku retinolu vhodnú akurát pre vás. Väčšina z nich totiž extrémne vysušuje pokožku a tá môže byť následne mimoriadne citlivá.

SPF opalovaci krem na zenskej ruke

SPF – mäkka mladosti!

No.1 v predčasnom starnutí je, nanešťastie, SLNKO! Vieme, že opaľovanie a vypekanie sa pri mori je obľúbenou záležitosťou nejednej z nás. Avšak, pravda je taká, že nebezpečné slnečné UV žiarenie extrémne poškodzuje našu pokožku. Samozrejme, SPF je nutné používať naozaj KAŽDÝ JEDEN DEŇ, počas ktorého strávite hoci len 5 minút vonku. Nie na slnku, vonku! To znamená, že ochranný faktor je potrebný aj vtedy, keď je vonku akurát zamračené, prší alebo hoci aj sneží.

mlada afroamericanka spi v posteli

Kvalitný spánok

Mnohé z nás pri honbe za krásou a mladosťou zlyhávajú práve v tomto bode. Vždy by sme si však mali dopriať aspoň 8 – 9 hodín spánku. DENNE. Samozrejme, realita je iná. Nespočetne veľa povinností v práci, narodenie dieťaťa, starostlivosť o rodičov a pod. Všetky tieto povinnosti nám často bránia v naplnení nášho spánkového režimu. Avšak, minimálne by sme sa mali snažiť spať čo najviac. Každý do takej miery, do akej len môže. 

ovocie v miske a na stole

Zdravá strava

Miliónkrát opakovaná pravda. Základom mladistvého vzhľadu je úplne nevyhnutne aj zdravý životný štýl. Vytvorenie dokonalého nutrične vyváženého jedálnička však nedokáže každý. V prípade, že to nie akurát váš špecializovaný odbor, odporúčame vám obrátiť sa na profesionálneho výživového poradcu. Ten vás dokonale naučí, ako ovládať vaše chute, kombinovať potraviny a navrhne pohybové aktivity adekvátne pre váš životný štýl.

mlada zena

Kolagén

Ako sme už spomínali, po 20tke vo vašom tele klesá produkcia jednej zo základných stavebných látok v našom tele. Približne po 25.roku nášho života sa kolagén prestáva v našom tele prirodzene tvoriť úplne. Kolagén neslúži len na to, aby ste si zachovali mladistvý vzhľad. Je základnou stavebnou hmotou našich tkanív. Preto je nevyhnutné nahradiť ho výživovým doplnkom.